Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a végbéltükrözés,...

Milyen a végbéltükrözés, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne milyen az a bódító fájdalomcsillapító injekció , tenyleg nem fogok semmire emlekezni? Ha valaki emlekszik mondja el milyen amikor beaadjak , olyan erzes mintha belenne rugva az ember vagy mintha vicces cigit szivna? Mi van ha panikroham jön rám vizsgálat közbe az injekcio hatásai miatt? Pánikbeteg vagyok évek óta... Altatást viszont semmikepp nem akarnék. Mennyi ideig tart altalaban ez a vizsgalat ? Érezni fogok valami fájdalmat ? Köszi előre is a válaszokat...
2019. nov. 12. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
a bóditó injekciótól bealszol. aztán a csövet feldugják, felfújnak levegővel, kameráznak, cső ki és vége. pár perc múlva felkelsz. nekem gyomortükrözéssel együtt volt én attol jobban paráztam, de azt vegigaludtam, viszont a végbéltükrözésnél felébredtem, mert az nagyon xar mikor felfújnak levegővel... olyan mintha szét akarnál durranni...
2019. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem egy népünnepély.
2019. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dóri84 ***** válasza:
Amiről ti beszéltek az a vastagbéltükrözés. A végbéltükrözeskor csak kb 15-20 ct-t vizsgálnak és az ambulánsan történik. Kb 2perc az egész.
2020. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én írtam el bocsánat! Vastagbéltükrözés volt ! :)


Nem volt vészes amúgy, annyira emlékszem az egészből, hogy egyszer közbe magamhoz tértem kicsit ,erős fájdalmat éreztem ,szóltam nekik hogy fáj és kaptam még egy adagot az injekcióból, utána már kint ébredtem az ágyon. Az a fél óra kb 5mp-nek tűnt :)

2020. jan. 14. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a bódítás csak arra jó, hogy ne tudj megmozdulni és leugrálni az asztalról, egyébként ugyanúgy átéled az egészet. Csak nem fogsz ordítani, hogy a kint ülők is hallják. Sok helyen még csak el se bódítanak, az modern kori kínzókamrának a becsületére válna.


Amikor felpumpálnak levegővel, az kábé olyan érzés, mint amikor egy fazék káposztás paszuly után szélgörcse van az embernek, felszorozva ezerrel. Rendkívüli a fájdalom. Mintha a beledet szét akarnák durrantani.


Ha egy mód van rá, kérd a teljes narkózist. Abban tényleg nem érzel semmit.

2020. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Dehogyis , ne ijesztgesd már a népet, engem csak bódítottak pár másodpercre emlékszem az egészből... :)
2020. febr. 9. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:

5 nekem nagyon sokszor csinálták.

Attól függ az orvos mennyire profi meg az asszisztens.Volt olyan,hogy üvöltöttem a fáldalomtól,de volt olyan,hogy fájdalom nélkül pár perc alatt végignézték.Az én kezelőorvosom nagyon ügyes többen is mondták,hogy semmit nem lehet érezni.

2023. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!