Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Chlamydia, háziorvos felírhatj...

Chlamydia, háziorvos felírhatja az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár napja nálam diagnosztizálták a Chlamydiát. Én azonnal kaptam antibiotikum receptet a nőgyógyászomtól amit kiváltottam. Az lenne a kérdésem,hogy ha a párom elmegy a háziorvoshoz és elmondja,hogy nálam ezt már diagnosztizáltak akkor felírja-e neki is receptre a gyógyszert vagy el kell mennünk magánrendelésre ami sajnos nem olcsó dolog?
2019. nov. 13. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ott kellett volna neked az orvosnál, amikor neked felírták, akkor a párod részére is kezelést kérni. Sőt, egy normális orvos eleve megkérdezi, hogy élsz-e nemi életet és eleve felírja a partnernek is.

Amúgy meg lehet próbálni, van olyan háziorvos, aki kiírja.

2019. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt nem értem. Egyértelműen kezelni kell a partnert is, még ha tünetei nincsenek is. Egyik barátnőm nőgyógyásza eleve felírta az én adagomat is, itt nem értem ez hogy nem került szóba.

Na mindegy, de menjen el, vigye magával a leletedet és mutassa meg, akkor talán, de puszira nem fogja felírni.

2019. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Simán felírhatja. De ha nem, akkor el kell mennie a nemibeteg gondozóba, és ott felírják.
2019. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!