Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét után Cataflám...

Mandulaműtét után Cataflám vagy Xilox por?

Figyelt kérdés

Szerdán volt garatmandula műtétem, és borzasztóan fáj. Nem bírok nyelni, olyan mintha gombóc lenne a torkomba. Éjjel többször felkelek erős fájdalmakra.

A doki cataflamot írt fől, de olyan, mintha semmit nem hatna. Aztán eszembe jutott, hogy van Xilox porom, amit a doki a fülemre írt fel még 2 hónapja és az nagyon jó volt.


A kérdésem az, hogy erre is bevehetem a Xiloxot? Ki szabad próbálni? Mindenesetre én bevette és megnézem a külömbséget.

Van itt olyan aki mostanában esett át mandulaműtéten?

Köszönöm!

34/Nő


2019. nov. 15. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mostanában volt, néhány hete.

A cataflam 4 óránként szedhető, én nem kiserleteztem mással, hiszen ezt írta fel a doki.

Igyál nagyon sokat, pihenj, tereld el a figyelmed.

Sokkal jobb lesz, meglátod, 1 hét múlva már rendesen tudsz enni és fájdalomcsillapító nélkül létezni.

Addig ki kell bírni, az sem kizart, hogy a legrosszabb nap még ezután jön.

Szerintem óvatosan más fájdalomcsillapítókkal, várd ki az ajánlott időt, ne vegyél be többet, mint a napi ajánlott maximális adag.

2019. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Simán be lehet venni a Xiloxot ha a Cataflam nem segít.
2019. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
A xilox nagyon jó, és erőteljes gyulladás csökkentő is.
2019. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én nagyon rosszul élem meg ezt a műtétet. Néha úgy érzem ez egy napot sem bírok tovább.

Ti éreztetek olyat, mintha fájna a fületek vagy a fogatok?

Ez a lepedék mikor távozik onnan hátulról? Egyszerűen undorító.

Kedden megyek kontrollra és nagyon várom.

Már annyit pihentem, hogy fáj a testtájékom és a nyakam.

2019. nov. 16. 04:35
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Igen, a fájdalom sugárzik a fogba és a fülbe is, sajnos normális.

Amíg le nem válik a lepedék, mindenképp pihenj.

6-7 nap táján kezd el valószínűleg. Utána intenzíven le fog potyogni, az is elég undorító, de utána a fájdalom is jobb lesz.

2019. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Meg annyit szerettem volna kerdezni, kohogesi ingeretek volt?

Mert nekem minden reggel es napkozben is, es ugy erzem nem birom magamban tartani es kijon. Viszont nem szakad fol. Tudom hogy nem szabad, de egyszeruen kínoz ez a kohoges!

Istenem!🙈 Tudom hogy nyavajgok, de nincs erom, mert nem birok enni. Szedulok mar, mert nincs szethidrat bennem. Megy a hadsm 2 napja! Folyadekot sem birok mar,’mert olyan erzesem van, mintha a viz vagy az etel keringene a torkomba es nem tudja hogy menjen le es 10. nyelesemnel van azon az uton, hogy a gyomromba menjen. Mintha nem talalna a helyet, hogy merre az az bizonyos út! Akkora hely lett ott vagy mi?

Komolyan nagyon varom a jovo het kedd kontrollt, hogy addig is teljenek a napok!🤦🏽‍♀️

2019. nov. 16. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos normális ez az egész, minél idősebben esik át rajta az ember, annál rosszabb. Már a kamaszokat is sokkal jobban megviseli, mint a gyerekeket.

Inni mindenképp igyál és próbálj óvatosan enni is. De az ivás a legfontosabb ne száradjon ki a torkod. Tudom, hogy nehéz, nekem is 30 fölött vették ki. 😐

2019. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok mást mint várni! 😞

Egy biztos, hogy sokaig nem fogom bírni, pedig még csak a 3. napnal tartok!


Koszonom a valaszokat!

2019. nov. 16. 10:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg egy olyan kerdesem lenne, hogy szabad jegelnem a nyakam mutet utan???
2019. nov. 17. 08:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Hideg vizes ruha mindenképp ajánlott, jegelés is ok, de óvatosan.
2019. nov. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!