Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen a mostani háziorvosok...

Ilyen a mostani háziorvosok feladata hozzállása?!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a gondom hogy gyakran vagyok beteg így 2 hónaponta járok az orvosomhoz. Időpontot soha nem adnak van hogy 4 órát ülök mire behív, és az aszisztens nő elöbb hívja be azokat akik késöbb értek oda (időpont nélkül) plusz flegma velem. Kedden voltam nála csütörtökön kellet volna visszamennem.Magas lázam volt hívtam őket cseszték felvenni (ahogyan általában vagy rám vágják a telefont). Ma mentem vissza az aszizstens azzal fogadott ma nincs orvos meg ne jöjjek ha tegnal képtelen voltam bemenni.Tehát kírniak az iskolábol de az igazolás semmi el sem látnak éd szivatnak. Legutobb is az of küldött haza 39 fokos lázzal az iskolábol akkor is az orvoshoz mentem és nem volt csak az aszisztens és mondta menjek be a korházba majd ott ellátnak hétfőn menjek be de nem igazolják a péntekemet. Most lett ebből elegem lehet ez elle valamit tenni ?!!
2019. nov. 15. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Választasz másik háziorvost. Szabad orvosválasztás van.
2019. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossza az orvosod, válassz másikat!
2019. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó háziorvost, kérdezd meg hogy átvesz-e, és akkor megoldódik probléma.
2019. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy az aszisztens azt mondta hogy nincs orvos? Rendelési időben mentél? Mert ha nem, akkor megértem hogy nem volt ott, de ha igen akkor ott kellene hogy legyen. Ha csak nem hívták be valami sürgős esethez a kórházba. Valamint a háziorvosi rendelőben érkezési és nem sürgősségi sorrend van. Legközelebb ha mész és látod hogy előbb szólítanak valakit nálad, akkor tolakodj oda az ajtóhoz, ne hagyd hogy rádzárják és mond meg hogy most te vagy a soros. Egyébként ha mondanak egy időpontot hogy mikor menj vissza, akkor azt próbáld meg betartani. És akármennyire flegmák veled, viselkedj tisztelettudóan. Ha látják hogy kedves vagy, hátha megbékélnek.

Nem tudom hogy hol lehet panaszt tenni háziorvos ellen.

2019. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dobd a francba, vissza se nézz rá; minden netes helyre, ahol róla lehet írni véleményt, írd meg névtelenül, hogy mit tett veled - hogy más se menjen többé hozzá, a bosszó az bosszú - és keress egy tisztességes orvost. Ma már megteheted.
2019. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem könnyű orvost váltani, sokan nem vállalnak el senkit, aki a körzetükön kívül lakik, és ezért nem muszáj ellátniuk.

2. Ha nincs az orvosnak rendelési ideje, hiába mész oda, akármilyen rosszul is vagy. Rendelési időn kívül a háziorvosi ügyeletre kell menni - az ezért van.

3. A telefont nálunk is sokszor nem veszik fel, de erre nincs külön ember, és szinte mindig van benn épp beteg, te sem örülsz neki, ha amíg veled kellene foglalkozniuk, egyre másra felvennék a telefont.

4. Sorszámot tényleg jó volna húzatni ahelyett, hogy az emberek lerohanják az asszisztenst, hogy "nekik csak egy recept kell", de az is érthető, hogy azokat, akik tényleg csak egy aláírásért mennek, nem váratják, hanem gyorsan kipörgetik őket.

5. A flegmaság tényleg bántó, de ez van.

Megpróbálhatsz másik háziorvost keresni, hátha jobban jársz vele, de nagy reményeid ne legyenek:( - Ha el akarod kerülni a bosszúságot, olyan keveset kell a rendelő felé nézni, amilyen ritkán csak lehet. Pl. egy lázzal minek? Hazamész, veszel be lázcsillapítót, lefekszel. Ha nem múlik a láz, elég akkor dokihoz menni. Persze minden aprósággal, akár heti szinten mászkálhatsz a háziorvosodhoz, de minek? - ha mégis ezt választod, szíved joga, de akkor ne panaszkodj! Rengeteg dolgot el lehet intézni, ha kifogsz egy jó gyógyszerészt valamelyik közeli patikában, én sokkal inkább ezt szoktam csinálni, ha már tényleg rosszul vagyok.

2019. nov. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem gond ha megkérdezem hogy hány éves vagy Kérdező?
2019. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!