Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan éljem túl az állami...

Hogyan éljem túl az állami egészségügyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg egészséges vagyok, de probléma esetén nem engedhetném meg magamnak a magánorvosokat, az állami pedig simán megöl. Mit tehetek a túlélésért? Vigyázok az egészségemre, szorgalmasan gyűjtök magánorvosra, de ez nem elég biztos módszer. Menjek külföldre? Barátkozzak orvosokkal? Szerezzek nyilvánosságot? Tanuljak orvoslást? Keressem meg a legjobb hazai kórházat? Egyik sem meggyőző. Van ötletetek?

2019. nov. 15. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Ne toljad a libsi propagandát!
2019. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Alain Delon ***** válasza:
88%
Ez régiófüggő. Van ahol jó, van ahol gyalázat.
2019. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Úgy gondolod, hogy az állami egészségügyben csak a legképzetlenebbek vannak, akik kettessel végigbukdácsolták az egyetemet, a magánegészségügyben meg a summa cum laude minősítéssel végzettek ? Tévedsz, a szakmai tudás és felkészültség nagyjából azonos. A lelkiismeretesség, odafigyelés az egyéni tulajdonság.
2019. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Tevedsz, egeszseges ember nem letezik! Csak rosszul kivizsgalt.
2019. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Miért, szerinted az állami kórházakban nem ugyanazok dolgoznak, akik aztán magánrendelnek? Ja, de...

Azért az állami egészségügy sem azonos a fájdalmas és lassú halállal. Normálisan kell hozzáállni az orvosokhoz/ápolókhoz/egyéb személyzethez, és hidd el, azt fogod visszakapni is. És nem, nem arra gondolok, hogy meg kell tömni a zsebüket jó előre, hanem arra, hogy normálisan, tisztelettel kell velük beszélni pl. Ugyanis sok embernek már ez sem igazán alap.

2019. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Óriási tévhit,hogy az állami egészségügyben hagyják az embereket ellátatlanul, vagy meghalni! Több törvény is van arra vonatkozóan,hogy ha valakinek valóban súlyos, életveszélyes állapota van,vagy betegségre gyanús,akkor nincs hosszas várakozási idő semmilyen kivizsgálásra. Külföldre sem érdemes menni,mert ott csak annyival jobb az ellátás,hogy pl. a kórházakban a "hotelszolgáltatás" magasabb szintű, de a várakozási idő vizsgálatokra ugyanolyan sok (még háziorvoshoz is!), a sürgősségin ugyanolyan sokáig kell ülni (ha nem tovább,hiszen ott egy hasmenéssel, torokfájással is oda kell menni,nem a háziorvoshoz), max. a várakozást teszik könnyebbé azzal,hogy van TV, wifi. Nem véletlenül jönnek sokan haza orvoshoz azok közül,akik kint dolgoznak.
2019. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
És még valami. Az az orvos aki az állami egészségügyben nem "jó",vagy nagy tudású orvos,az a magánban sem az! És aki a magánpraxisban tud,az nem fogja elfelejteni a tudását,amikor belép az állami rendelő, kórház kapuján.
2019. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Spórolj, tegyél el pénzt amennyit csak tudsz. Drága nagyon a magánrendelés.
2019. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%

Köthetsz egészségfinanszírozó biztosítást és akkor nem kell sokat fizetned érte, mégis magánorvosokhoz jársz.

Egy kicsit én nem értem már a kérdést sem, mert aki ezt meglátja, rögtön arra gondol, hogy már megint egy ember, aki elszenvedte az egészségügyi ellátást, közben meg semmilyen tapasztalatod nincs benne.

2019. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#1 Tény, hogy sokan felfújják az ügyet, politikai hasznot remélve. Rakd őket helyre a 444.hu kommentjei között, de engem ne vegyél egy kalap alá a hisztériakeltőkkel. Egy szóval sem mondtam, hogy kevesebb közpénzt kellene költeni stadionokra, kisvasútra, kerítésre, vagy a Nemzeti Együttműködés Rendszerére... Nem szóltam le a Fideszt, amiért éppen egy sokkal nagyobb veszélytől védi meg az országot... Azt se mondtam, hogy ennyi idő alatt rendbe lehetett volna tenni a korábbi évek hibáit... Csak azt mondom, hogy a sok hűségesen szavazó, adófizető, szaporodó szavazónak túl kell élnie a hazáért... Ha igaz magyar vagy, segítsd a túlélést... Libsizni meg az olyan kérdések alatt kell, hogy "Te is a liberálisokra szavazol, hogy ne halj meg a kórházban?". De ez nem olyan kérdés. Ez a túlélésről szól, nem a pártokról!


#2 Melyik régió a legjobb, hova költözzek a legmagasabb túlélési esélyért?


#3 A kérdésem nem arra irányult, hogy miben keresendő az állami és a magán ellátás különbsége. Lényegtelen, hogy a képzettség, vagy a lelkiismeretesség, vagy az eltérő jogi és gazdasági helyzet okozza-e. Nem kielemezni akarom. Nem is megjavítani. Hanem adaptálódni, túlélni. Van ötleted?


#4 Hogyan juthatok jó kivizsgáláshoz az állami egészségügyben? És jó ellátáshoz? Halálosan távoli időpontok, végzetesen téves dignózis, életveszélyesen elavult és hiányos felszereltség és szaktudás, motiválatlan orvosok helyett. Hogyan éljem túl az állami egészségügyet? Próbálom elkerülni. De ha belecsöppenek? Tapasztalt embernek tűnsz, kérlek adj tanácsot. Tudom unalmas téma, de minden ötlet aranyat érhet!


#5 Ha ugyanahhoz az orvoshoz be tudnék jutni magánrendelésre, akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést, hiszen akkor tudom hogy azonnal kapnék időpontot, több időt szánna rám, jobb felszereléssel alaposabban kivizsgálna stb. De államiban hiába van ugyanaz az orvos, ha be sem jutok hozzá. És elege van. És nem küld el a vizsgálatokra sem, hogy spóroljon. Aztán meg bent alszik hátul, mert itt megteheti, amit magánban nem... Azzal sem nyugtatsz meg, hogy néha tényleg nem lassú a halál, és néha tényleg nem fájdalmas. Hiába normális a hozzáállás a beteg részéről, ha az egészségügy részéről épp ellenkezőleg. Ha a tisztelet megadása elég lenne a túléléshez, akkor fel sem merült volna bennem a kiírt kérdés. Ha meg zsebbe kell fizetni, akkor az már nem adóból finanszírozott ellátás, hanem zsebből. De ne érts félre, a tisztelet tényleg fontos, egyetértek veled, ez valóban növeli a túlélési esélyt. Csak nem eléggé. A "zsebtöméssel" együtt is csak annyira jó, hogy nulla helyett alacsonyak legyenek az esélyeim. Szerinted mit tehetnék még?


#6 Számos személyes tapasztalat, hiteles beszámolók beteg ismerősöktől, egészségügyben dolgozó rokonoktól és barátoktól. Több elkerülhető haláleset, rengeteg felháborító hiba. Horror.De ha te még nem láttad belülről a rendszert, nincs ismerősöd, akkor 1 óra netes tájékozódás után is a fejedet fogod majd. Persze rengeteg csodás történet is van, hibázni emberi dolog, de a túlélési ösztön is az, és nagyon nem mindegy milyenek az arányok. Külföldi tapasztalatom nincsen. De a statisztikák alapján jobb. Viszont a netes beszámolók már kevésbé rózsásak. Szóval örülnék, ha nem kellene külföldön kísérleteznem. De tény, hogy a hazai egészségügy rémes állapotban van, megjavítani nem tudom, meghalni nem akarok, ötletek kellenek. Nem net kell nekem, nem TV. Csak ne veszélyeztessék az életemet, végezzék el korrektül a munkájukat, normális körülmények között.


#7 Ha egy taxis mellett utazva az árokban kötök ki holtan, akkor nem érdekel hogy mellesleg ő egy nagyon jó taxis volt, aki egy másik taxiban nagyon megbízhatóan szállította az utasokat. Engem csak az érdekel, hogy amikor az állami taxit vezeti, akkor is legyen megfelelő állapotban ő is (testileg és lelkileg), meg a rendszer is. Nem akarok rettegve beülni abba az állami taxiba, amit korrektül fizetek hónapról hónapra. Nem a magyarázat, hanem a túlélési esély érdekel. Az állami szörnyű.


#8 Csinálom. De ez nem lesz elég. Az államira szorulok. Hogyan éljem túl?


#9 A magánra már gyűjtök. De az államitól nem tudok teljesen függetlenedni. Ezért kellene túlélési tipp. Abból hogy jelenleg egészséges vagyok, hogyan jutottál arra, hogy még sosem voltam beteg? Rengeteg tapasztlatom van az állami egészségüggyel, nem görcsölnék ezen éjfélkor, ha nem érezném veszélyben az életemet nyomós okkal.

2019. nov. 16. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!