Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amiatt is emelkedtek a cukorbe...

Amiatt is emelkedtek a cukorbetegek száma mert lejjebb vitték a határt?

Figyelt kérdés

A cukorbetegség világnapja alkalmából mostanában egyre többen mondják hogy milyen sok cukorbeteg van és hogy mennyivel emelkedtek a cukorbetegek száma. Én ezt egy picit ferdítésnek érzem, ugyanis régen az éhomi vércukorszint 8 volt mikor megállapították a cukorbetegséget. Ma ez már 7 mmol lett. Logikus hogy ha lejjebb viszik ezt a határt akkor több ember fog beleesni ebbe a számba. Nagyon sok embernek olyan hét körüli az éhomi vércukor szintje és erre már rá mondják hogy cukorbetegség. Régen ezek még nem számítottak cukorbetegeknek. Például nagypapának mindig olyan 7 feletti volt a vércukorszint. Régen azt mondták ez még nem cukorbetegség. Ma már azt mondták volna neki hogy ez már cukorbetegség.

És ilyen 7 feletti értékekkel elélt 94 éves koráig úgy hogy nem nagyon kezelték.


Én azért látok itt egy mesterséges betegség generálás az egészségügyi ellátórendszer részéről. Most nem akarok összeesküvés elméleteket generálni de hasonló lehet ez mint a koleszterinnél...... gyógyszeripar!


2019. nov. 16. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tumormarkerekről nem is beszélve. Amikor beteg lettem 10 éve, akkor még a HCG határértéke 2,4 volt...ma 0,94. Ha eléri valak a felsőhatárt azonnal CT.., így könnyű betegeket kreálni. És köszönöm, végre hozzám hasonlóan gondolkodik valaki.
2019. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg feljebb vitték. Mintha 5 vagy 5 fél lett volna, most meg 6-ig, vagy 6 félig is normális.
2019. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod az az emelkedett éhomi cukor de az nem cukorbetegség és egyes országokban 5 és fél más országokban 6, de ez még nem cukorbetegség. A cukorbetegséget héttől mondják ki, régen 8 volt...
2019. nov. 17. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!