Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell fizetni a TB-t...

Miért kell fizetni a TB-t hogyha cserébe semmit nem kap az ember?

Figyelt kérdés

Beutaltak a gyógytornászatra, de ott időpontot kaptam arra hogy időpontot foglalhassak!

Azt mondták hogy 2 hét múlva jöjjek vissza és akkor tudnak időpontot adni. Ráadásul ez Győrben volt, akkor mi lehet az ország keleti felén? Ráadásul mikor először odamentem 1 órát vártam mire mondták hogy jöjjek vissza 2 hét múlva.


2019. nov. 17. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert kötelező
2019. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Győrben van "gyógytornászat"? És oda úgy utalnak be?

Tanulj meg inkább magyarul.

2019. nov. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A TB-t azért fizeted, mert nem örülnél, ha az az orvos, aki elküldött gyógytornára, kiszámlázná neked a vizsgálatok és a kezelés árát.

Az más dolog, hogy nincs elég szakember, és mindenért várni kell az egészségügyben. Addig vagy meggyógyulsz magadtól, vagy már erőd sem lesz visszamenni.

2019. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Menj el magánkezelésre és hasonlítsd össze az ottani árakat a 7500 Ft-tal, amit a TB-ért kell fizetned havonta (ha nem a munkáltatód fizeti).

[link]

2019. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Gáz, de a TB-t nem ezért fizeted. Azt azért fizeted, hogy ha egy őrült letol az autópályán és otthagyod a fél agyvelődet a betonon, akkor megpróbáljanak összekaparni - és milyen érdekes, életveszélyes helyzetekben tényleg össze tudják szedni magukat, és tudnak rendes orvosi ellátást biztosítani. - No de egy gyógytornánál mit vársz? Menj fel a netre és keress videókat, tornázz otthon! Az sztk-s gyógytornán sem állnak majd melletted, hogy jól csinálod-e vagy rosszul, és különleges eszközök sem lesznek.
2019. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A TB-t azért fizeted, mert nem örülnél, ha az az orvos, aki elküldött gyógytornára, kiszámlázná neked a vizsgálatok és a kezelés árát."


Ez BULLSHIT.

Amióta feltalálták az ügyfélkaput azóta meg lehet nézni, melyik kezelésed mennyibe is került.

Pár éve volt egy sérvműtétem, 2 nap kórház, utókezelés, 60 ezer ftot számoltak el.

Az elmúlt 15 évben ez volt a legnagyobb kiadása a TB-nek rám. Tudom, örüljek neki, mert azt jelenti nem voltam beteg. Nem voltam. Átlag évi 1x taknyos-náthás időszakban egy orvoslátogatás és ennyi. Táppénzen 2013-ban voltam utoljára.


Így én szíves örömest venném, ha kiszámlázná az orvos kezelésemet, mert én nyernék rajta bőven.


Persze lehet jönni azzal, hogy "de ha egyszer baleset ér". Igaz is. De a TB-re levont összegből egy jobbféle magán biztosítás gond nélkül kitelne, csak annyi lenne a különbség, hogy a magán ellátásban holnapra fogadnak kb bármivel, és nem időpontot adnak 2 hétre előre, hogy majd megkérhessem az igazi időpontot.

2019. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Menj el magánkezelésre és hasonlítsd össze az ottani árakat a 7500 Ft-tal, amit a TB-ért kell fizetned havonta"


Elmentem és 2000 ft/óra volt a díja. 5 alkalom. A 90 000 ft-os évi tb díjból bőven belefért volna. Ráadásul nem az összeggel van bajom, ha kell akkor emeljék a tb-t. Az a probléma hogy a semmiért fizetek. Kb. ugyanez mint a vállalkozások számára a kötelező kamarai tagság.

2019. nov. 17. 15:40
 8/13 anonim ***** válasza:

vagy mint az orvosi kamarai tagság díja és azon felül a szakorvosi társaság tagsági díja..sorolhatnánk példákat, mindegyik több tízezres nagyságrend.

egyébként ha érdekel, még mindig sokkal jobb az eü itthon, mint pl. Ausztriában. sok ismerősömet (majdnem) eltették ott láb alól, pl hetekig érlelgették az agyvérzést, mire rájöttek, hogy az van stb. és nem Ausztriában élő magyar, hanem konkrétan osztrák. a másik ismerősöm majdnem belehalt egy fertőzésbe. szóval nem is rosszabb Magyarországon.

2019. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Elmentem és 2000 ft/óra volt a díja. 5 alkalom."

Kérem a klinika nevét, addig ez kamu.

2019. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Kérem a klinika nevét, addig ez kamu."


?

2019. nov. 17. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!