Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Erre a vérvételre kell vinnem...

Erre a vérvételre kell vinnem vizeletet vagy nem?

Figyelt kérdés

MR vizsgálatra kell majd mennem, ehhez kell csináltatnom vérképet. Azt viszont nem mondta az orvos, hogy ilyenkor is kell vizeletet vinni vagy nem?!

A kért vizsgálatok:

WE, HQ, GLU, BUN,KR,BI,GOT,GPT,GGT,AMY,LIP,ALP,NA,K, CL,CA,MG,A,TP,CRP



2019. nov. 20. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A laborba irányitó lapon rajt van mire kiváncsiak .
2019. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van amikor vércsoportot is meg kell határozni,de ehhez meg külön kell beutalót írni. Kérdezz utána ,ne hogy a labornál derüljön ki,hogy az is kell.(tapasztalat)
2019. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A beutalón nincs írva konkrétan semmi erre utaló, azért is írtam le a kért vizsgálatokat, mert ez az össz infóm.

A vércsoportomat én is tudom 100%-ra, egyébként nem kérte se a beküldő orvos, sem pedig a kórház, amikor időpontot kértem az MR-re. Így szerintem ez nem fog kelleni.

2019. nov. 20. 19:09
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

MR-hez nem kell vizelet labor.

Ahhoz vérvételi labor kell, ami a vesefunkcióra irányul, Serum Kreatin vagy GFR-nek szokták nevezni. ahhoz kell, hogy kaphatsz-e kontrasztanyagot, azt az eredményt vinned kell az MR-be majd amikor mész.

Azt, hogy külön vizelet labor kell-e, azt neki kellett volna elmondania, vagy kérdezd meg tőle.

Ez a felsorolás csak vérkép.

2019. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A sebésztől kaptam a beutalót a laborba is, szóval gondolom akkor adott volna, ha kellene. Nem olyan régen készült teljes általános vérképem, szóval ez most kifejezetten az MR miatt lett kérve csak.
2019. nov. 20. 20:20
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
MR-hez nem kell semmi más, csak a vesefunkció. A többit gondolom azért kérték, hogy ha már úgyis mész, akkor legyen egy bővebb vérkép.
2019. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!