Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Idén májusban szívinfarktust...

Idén májusban szívinfarktust kaptam, sztentet tettek be. Azóta táppénzen vagyok. Kérvényeztem megváltozott munkaképességem megállapítását, amit elutasított az elsőfokú orv. Bizottság. Állapotomat 71 % áll. meg. Van e ezek után értelme fellebbezni?

Figyelt kérdés
Betegségeim:Magasvérnyomás, idült ischaemiás szívb., régi szívizomelhalás. Fizikailag max napi 3-4 órás könnyebb tevékenységre vagyok képes, ettől is kifáradok. Korábbi munkakörömet nem tudom ellátni.

2019. nov. 23. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Veszítenivalód nincs vele.
2019. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az nincs, de sajnos sok esélyt sem látok. Egyébként meg vicc volt az orvosi vizsgálat.
2019. nov. 23. 12:02
 3/21 anonim ***** válasza:
Másra válaszolok ugyan,de az üzemorvosodat is meglátogathatod. Ő javasolhatja a más munkakörbe helyezésedet az állapotod alapján. Ha jófejek a munkahelyi vezetőid, talán adnak könnyebb munkát.
2019. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ennél a cégnél nem nagyon van könnyebb munkakör, meg sajnos annyira nem is jó fejek. Itt szinte üzemorvoshoz csak ha a cég küld, vagy a kötelező időszakos vizsgálatkor lehet eljutni. A kardiológusom ráírta a zárómra, hogy 12 órás, éjszakai, 3 műszak kizárva. De ez szinte senkit nem hat meg.
2019. nov. 23. 19:08
 5/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy van, és másik bizottságot, szakértőket kell kérni szerintem.

De azért számíthat, hogy hány éves vagy, kihúzhatod-e táppémzen nyugdíjig, mondjuk.

2019. nov. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert nem tetszik a határozat nem lehet ellene fellebbezni. Bármennyire nem igazságos. Azt százalékolnak le akit akarnak, ill. aki a megfelelő helyen leteszi a pénzt.

Sok olyant ismerek, aki leszázalékolás után többet dolgozik (feketén), mint előtte

A 71 % eü. állapotommal megvagyok lőve. Lerokkantosításhoz sok, normális munkavégzéshez meg kevés.

2019. nov. 26. 09:45
 7/21 anonim ***** válasza:

"Csak azért, mert nem tetszik a határozat nem lehet ellene fellebbezni."

De igen, lehet. Legfeljebb elutasítják. Annyi erővel, amennyivel itt társalogsz, már megírhattad volna a fellebbezést is...

2019. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul tudod! Idézem: " A fellebbezést indokolni kell ,és abban csak olyan új tényre lehet hivatkozni, amelyről az elsőfokú eljárásban az ügyfélnek nem volt tudomása, vagy arra önhibáján kívül eső ok miatt nem hivatkozott."

A CSAK OLYAN ÚJ TÉNYRE a lényeg.

2019. nov. 26. 16:37
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Akkor nem "fellebbezni" kell, hanem megtalálni a megfelelő eljárást, talán felülvizsgálatot kérni, megtámadni a végzést, vagy akármit. Kifogásolni a vizsgálat mikéntjét, nem tudom.
2019. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az gyakorlatilag fellebbezés lenne. Ahhoz pedig új tényekre lenne szükség. Pl. állapot romlás, eddig nem ismert betegség, stb.
2019. nov. 26. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!