Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mellkasi fájdalom, nehéz...

Mellkasi fájdalom, nehéz légzés és bal kar zsibbadása esetén mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Tehát erős mellkasi nyomás és fájdalom, nehéz légzés, légszomj és a teljes bal kar zsibbadása esetén mit kell tenni? Hajnali 3-kor tapasztaltam ezeket a problémákat.


A: Mentőt hívni

B: Lefeküdni és aludni

C: Elindulni gyalog a háromnegyed órára lévő kórházba

D: Ittas állapotban (egy doboz sört ittam lefekvés előtt) kocsiba ülni és bemenni a kórházba.


Szerintetek melyik a megfelelő lépés ilyen esetben?


2019. nov. 25. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mentő, de azonnal!
2019. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A.
2019. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
E: Kiírni gyakorira, ahelyett, hogy az ügyeletre telefonálnál
2019. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mentő hívás megtörtént, hajnali 4 óta ülök a sürgősségin.

A kérdés azért született, mert a sürgősségin a kedves orvos úgy beszélt emiatt velem, mint a kutyával. Szerinte ugyanis a B és a C válaszok valamelyike lett volna a helyes lépés és az életre is alkalmatlan vagyok mert ilyesmiért mentőt hívtam.

Mondjuk miért is vártam többet a Tatabányai sürgősségitől...

2019. nov. 25. 09:03
 5/14 anonim ***** válasza:

Ügyeletes orvost kellett volna felhívni első körben.

Amúgy mi a diagnózis?

2019. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha hajnali 4 óta ülsz a sürgősségin, akkor nem infarktus, mert már nem ülnél.
2019. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5#

Diagnózis:egyéb mellkasi fájdalom.

Tehát nem tudják mi és nem is érdekli őket.


Amúgy tüneteim enyhültek, hazaengedtek, most pihenek. Aztán elmegyek egy maszek orvoshoz, hátha ott nem szarnak az ember fejére.

2019. nov. 25. 10:42
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

A vagy B.

Mentő kijön és,ha úgy ítéli meg akkor bevisznek kórházba. A súlyosságot ebben nem látom.Ha ezek a panaszok hirtelen jelentkeznek egyszerre,akkor nem tudnál ennyit agyalni ezen.sSzerencsére akkor ez nem volt komoly.

2019. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8#

A panaszaim hirtelen, egyszerre jelentkeztek, elég erőteljesen. Kihívtam a mentőket, ők itthon megvizsgáltak és úgy döntöttek, hogy infarktus gyanuval bevisznek a sürgősségire.

A probléma nem az, hogy nem tudtam, hogy mit kell tenni (szerintem a leghülyébb ember is tudja, hogy ezekkel a tünetekkel rögtön mentőt kell hívni, mert ha esetleg tényleg egy infarktus, akkor az életével játszik), a baj ott kezdődött, amikor a sürgősségin az orvos undorító féregnek nevezett, mert kihívtam a mentőket. Utána pedig elkezdett velem vitatkozni, mert szerinte egy 25 éves embernek nem lehet infarktusa. Arról nem is beszélve, hogy 7 órán keresztül hallgattam, ahogy aláz engem, meg mindenkit aki a sürgősségin volt. Szerinte a vizsgálóban mellettem fekvő idős úr, aki folyamatosan véreset hányt, csak azért van a sürgősségin, mert idézem: "lemondták a sorozat+ előfizetését és otthon unatkozott" a huszonéves lány, akit sírva, remegve toltak be tolószékben, alhasi fájdalmak miatt, annak csak "fáj a pocija". Egy másik úr, akit szintén mellkasi fájdalommal hoztak be, csak szimulál (neki is azt mondta, hogy nem lehet infarktusa és otthon kellett volna maradnia), végül kiderült, hogy szívritmus zavara van.

Szóval a kérdés igazából azért született, hogy lássam, hogy most tényleg én voltam a hülye amiért infarktus szerű tünetekre mentőt hívtam, vagy pedig az orvos egy inkompetens, kisebbségi komplexusos barom, akit nem szabadna beengedni egy kórhazba.

2019. nov. 25. 15:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos simán lehet huszonévesen is infarktust kapni. Ezek a rohadt orvosok pedig inkább takarodjanak külföldre.
2019. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!