Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell akkor tb-t magam után...

Kell akkor tb-t magam után fizetni?

Figyelt kérdés
Májusban befejeztem a sulit viszont nyáron diákként dolgoztam mert ahhoz hogy a szakmámban eltudjak helyezkedni kelett a pénz jogosítványra. A lényeg hogy szeptemberben még diákként dolgoztam viszont volt egy autóbalesetem ami lábszártöréssel járt és abból gyógyulok. A diák jogviszonyom vagy hogy mondjam okt 31-én lejárt. Vagyonnal nem rendelkezem munkanélkülibe nem jelentkeztem be. Táppénzre sajnos nemvoltam jogosult állandó munkahely nélkül. A kérdésem azlenne hogy egészségügyi ellátásra meddig vagyok jogosult és esetlegesen magam után kell-e a tb-t fizetni?

2019. nov. 25. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
45 nap a türelmi idő. Ellátást ez után is kapsz, de ha nem fizeted a járulékot utólag behajtják. 7 500Ft/hó jelenleg.
2019. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármeddig. Ellátnak tb nélkül is, de ha észreveszik, akkor kiszámlázzák. Önkormányzathoz be kell adni támogatás kérelmet, én nekem is fizették helyettem 1 évig
2019. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az önkormányzati támogatási kérelemről azt olvastam hogy az egy háztartásban élők jövedelme nem haladhatja meg a 33.000 forintot viszont szüleimmel élek és az egy főre jutó havi jövedelem kb 45.000 forint
2019. nov. 25. 20:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Egy háztartásban élők egy főre jutó jövedelme nem haladhatja mag a 33 ezret
2019. nov. 25. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előző jól írta pályakezdőként lehetőséged van kérelmet beadni egy ilyen szép elnevezésű dologra: Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot igazoló hatósági bizonyítvány. Ezzel a munkaviszonyod kezdetéig, de maximum egy évig átvállalják. El kell menni szépen a Munkaügyibe és kérni. :D
2019. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kérnek semmilyen adatot a szüleid fizetéséről. Egyedül azt kell.kitolteni, hogy mennyi jövedelmed van es mennyi penz van a szamladon es ennyi. senkit sem erdekel, hogy az aki veled lakik, mennyit keres
2019. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Október 31-től még 45 nap, december 15-ig biztosított vagy, 16-tól kell fizetned a járulékot. NAV nyomtatványt kitöltöd és beadod, vagy ügyfélkapun beküldöd.
2019. nov. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!