Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tehetik meg az orvosok,...

Hogy tehetik meg az orvosok, hogy semmibe veszik a súlyos panaszokat?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó, egyszer csak azt vette észre, hogy mikor wc-n van vér jön belőle, nagyon sokat fáj a hasa és iszonyatosan fogy :(


Egyből elment orvoshoz, nagy nehezen két hónap (!) után ultrahangra küldték ahol találtak is "valamit". Újabb másfél hónap a CT-ig, amin látták, hogy ez a "valami" 8 cm. Na akkor legyen tükrözés... 2 hónap!!! A tükrözésen nem tudtak eljutni a kérdéses bélszakaszig ezért nem onnan vettek mintát, hanem lejjebbről. A minta persze így negatív lett, semmit nem tudtak kimutatni belőle.

Az állapota folyamatosan rosszabbodik, a vérzés nem szűnik, gyenge, sokat hány, alig van ereje...

És minderre azt mondták, hogy semmi baja!! Mert a szövettan jó lett!!!

Minden héten mennek vissza az orvoshoz, hogy nincs jobban, rosszabbul van, rengeteget fogyott nem tud enni és a dokik azt mondják nem tudják mi ez.


Ti ezt elhiszitek??? Mit lehet ilyenkor tenni??? Konkrétan végstádiumba kerül és még mindig nem kezelik semmivel!! :(

Hogy tehetik ezt meg?



2019. nov. 29. 18:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvos, vagy magánúton. Tudom, hogy drága, de az életnél nem drágább. De már réges régen lépni kellett volna valamit. Az orvosok hibásak igen, de abban ti is, hogy nem kerestetek más megoldást. Ha nekem valakim beteg, elmegyek a falon túl is, és leszrom, milyen áron...
2019. nov. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos több ezer km választ el tőlük így azonkívül, hogy próbálom rábeszélni őket nem tudok mit tenni..
2019. nov. 29. 19:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Már az elején sürgősséggel kellet volna vizsgálatokra küldeni a tünetek alapján. Hihetetlen történet. Hogy senki nem lép semmit. Sem az orvos, sem a beteg.
2019. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen ország már bocsánat? Mert nem Magyarország az biztos. Itt ha ráírom háziorvosként valamire, hogy tumorgyanú akkor két héten belül kap időpontot szinte bárhova. Továbbá itthon ilyen esetben a tükrözés az első nem a CT.
2019. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pedig ez Magyarország egy vidéki kisvárosa.
2019. nov. 29. 20:04
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem írta rá neki a háziorvosa, hogy tumorgyanú, mivel a háziorvos szerint aranyere van.

Most pedig azért nem tud lábra állni mert biztos elkapott valamit.

Ha nem első kézből hallanám nem hinném el annyira nevetséges.

2019. nov. 29. 20:06
 7/22 A kérdező kommentje:
ja és a háziorvos utalta a gasztroenterológushoz, aki utalta ultrahangra, majd CT-re majd tükrözésre ilyen sorrendben.
2019. nov. 29. 20:08
 8/22 anonim ***** válasza:
De több ezer kilométerre nem lehetsz tőle, ha te is M.o.-n élsz. Ha fővárosi vagy, vedd fel a kapcsolatot egy itteni orvossal, meséld el a történetet, kérj időpontot és vidd el a beteget hozzá. Bár amiket írsz, már elég előrehaladott dolog lehet.
2019. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jelenleg itthon vagyok igen, de általában nem, mindegy ebbe nem megyek bele nem is fontos, igen az lesz hétfőre már szervezem a dolgot.
2019. nov. 29. 20:17
 10/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ez nekem gyanús nagyon.

Egyrészt a láttak "valamit" nem tudom milyen orvosi diagnózis. Ha CT készül, akkor oké, hogy mintát nem tudnak belőle venni, de szerintem elég jól megítélhető egy 8 cm-es terime, mind kiterjedésében, mind alakjában, utána még mindig lehet MR-t is végezni, ha meg még mindig nem tudnak semmit, a tükrözés meg nem jár sikerrel valami miatt, akkor ott van még a virtuális colonoscopia, pont erre találták ki. Ha panasza van és súlyosbodik, a terime helyzetét meg már tudják, akkor akár sebészeti megoldás is szóba jöhet.

Nem értem, hogy hogy lehet az, hogy az orvos nem lép tovább, ilyen nincs.

2019. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!