Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT vizsgálat medence és alhas...

CT vizsgálat medence és alhas nál kötelező a kontraszt?

Figyelt kérdés

Hasi és medence (vese) ct vizsgálatra megyek jövőhéten.

Muszály a kontraszt anyag?

kérhetem folyadékba vagy csak vénás uton mehet?

A vénás dologtól rosszúl vagyok..



2019. dec. 5. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kötelező, az ivás kb. 1,5-2 liter előtte, a vizsgálat alatt vénásan. Tehát nem vagy-vagy, hanem mindkét módon fogsz kapni.
2019. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Muszáj az pontos j. A russzul meg nem hosszú u. Légyszi ha kérdezel tiszteld már meg az em embereket valami elfogadható helyesírással!

Nem kötelező a kontrasztanyag. Elutasíthatod. De úgy az eredmény nem biztos, hogy pontos képes ad. Én pl. Nem kaptam kontrasztanyagot mert olyan dolgot kerestek ami látszott natívban is. Neked nem tudom mit néznek. Ha daganatot keresnek akkor ajanlott a kontraszt. A vénásan adott kontrasztanyagot nem lehet meginni! Az úgy nem szívódik fel. Ha bélrendszert vizsgálnak akkor szoktak valami folyadékot adni.

2019. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vesefunkció/ vesekövem van

Mobilrol irok igy nem mindig hasznalok ekezetett, vagy gyorsan irok..

Elnezest a helyesirasert

2019. dec. 5. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj az orvosoddal indokoltnak tartja e a kontrasztot. Úgy a terhelés is nagyobb. Ha csak követ néznek az látszik natívban is.
2019. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és rossz vesefunkcióra pont nem nyerő a kontraszt. Eddigi infók alapján ez elég fura.
2019. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ma voltam vervetelen meg nem tudom milyen a vesefunkciom. Csak a lapra volt rairva.

De oszinten en nem akarom azt a kontrasztot.

2019. dec. 5. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:

A vese nincs jóban a kontrasztal, infúziót fogsz kapni. Különben nem látnak pontos képet.

De inkább a vénás dolgoktól legyél rosszul, mint a vesédtől.

2019. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig kell nekem bent lenni ha 13:20 ra van idopontom?
2019. dec. 5. 12:40
 9/12 A kérdező kommentje:
+ tufobiam van es rosszul vagyok egy sima verveteltol is...
2019. dec. 5. 12:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy mikor végzel azt nem lehet pontosan megmondani. Az elötted lévők vizsgálata is tarthat tovább a tervezettnél, be vihetnek eléd/elétek egy sürgős esetet, bármi megtörténhet.
2019. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!