Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen indokkal elmehetek...

Ilyen indokkal elmehetek klinikára megnézetni a térdemet?

Figyelt kérdés

A térdeim 12 éves korom óta ficamodnak. A jobb volt már műtve szalagszakadás miatt volt már műtve. Másfél hete a jobb újra kificamodott. Egy napig volt rossz, azóta néha fáj.

Ami számomra nagyon nagy problémát okoz, az az, hogy az edzés fájdalmas. Nem csinálhatok olyan feladatokat, amihez a térdemet hajlítani kell, vagy a jobb lábamra kell a testsúlyt helyezni.

Ortopédiára hónapok, mire időpontot kapok, maszekhoz pedig nincs pénzünk.

Semmelweis klinikára mehetek ezzel a problémával? Ortopédiára kellene gondolom. Oda kell kérnem beutalót házi orvoshoz és kell időpontot kérnem, vagy ezek nélkül is elmehetek?

Köszönöm a választ! Fontos nekem ez nagyon.

18/l



2019. dec. 7. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

elmész a háziorvoshoz, ő meg beutal a sebészetre

A térdkalács ficam elég gyakori azoknál akik anatomiailag érzékenyebbek rá


Nekik a térd vápájuk sekélyebb, így hajlításkor kifordúl a térdkalácsa helyéről

Érdemes megoperáltatni.

2019. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már az első ficamnál a belső oldalszalag biztos hogy elszakadt, mert annyit nyúlni nem tud. Ezt első körben nem szokták műteni, mert elvileg a kereszt szalagok átveszik a szerepét.

Nálad ez nem így történt, ezért van az hogy továbbra is instabil a térded. Én is így jártam, viszont műtét óta tökéletes. Ilyenkor a külső oldalszalagot egy pici bemettszéssel meg gyengítik, hogy ne tudja olyan erősen kifelé húzni a térdkalácsot. Extrém esetben pedig csontáthelyezéssel akár egy centivel is beljebb lehet vinni a térdkalácsot.

Ehhez az általános sebészet kevés, legalábbis engem a sportsebészeten műtöttek. Nem tudom ott milyen szakrendelések vannak, én fehérvárra tartozom, itt van térd szakrendelés, és rövidebb a sor mint az ortopédián.

2019. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem tervezem műteni ha nincs vészhelyzet.

Ortopéd orvosom azt mondta, hogy felesleges megműteni, mert ez egy olyan terület, ami egyáltalán nem biztos.

És hiába műtötték már a térdem, azóta ugyan úgy ficamodott.

Rögzítőt is vettem pár hónapja, semmit se segitett. A lábam formája miatt nem marad rajtam.

Semmelweis ortopédiára betudok menni beutaló és időpont nélkül?

2019. dec. 7. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ortopédiai beutaló köteles, időpont pedig magánrendeléseknél is előfordulhat.
2019. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ficamnál nem szakad el minden esetben, vagy nincs elszakadva az oldalsó szalag, megnyúlik és attól is lehet ez.

Ortopédiára mindenhol beutaló kell és időpont is, a Klinikára is, van ahol már most márciusra adnak időpontot. Jegyeztesd elő magad minél előbb, vagy próbálj meg háziorvosodtól sürgős beutalót kérni, hátha.

Nem értem, hogy miért vársz amúgy, amennyit vársz arra, hogy találj helyet oda ahol hamar fogadnak, addig már kérhettél volna beutalót és időpontot és annyival előrébb lehetnél már.

2019. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!