Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyomókötést hogy kell csinálni...

Nyomókötést hogy kell csinálni? Elsősegély vizsga.

Figyelt kérdés

Hétfőn vizsgázom elsősegélyből, és mivel az utolsó tanfolyami óra csak a multheten volt, így felejtettem.

Nekem mintha az remlene,hogy artériás vérzésnél először beletömködöm a bucit a sebbe és csak aztán tekertem körbe a polyaval.. Viszont a neten videóban azt láttam, hogy először egy steril gezlap, ezt 3szor körbe tekerem, utána jön a buci és ezt is jól körbe tekerem. Na most akkor melyik a helyes? Vagy mindkettő elfogadható? Mert a tételeimben is úgy van írva, hogy seb tamponálása. Csak már pontosan nem emlékszem rá, az a baj..



2019. dec. 8. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a videó nem jó, mivel az oktatóm nem így magyarázta. Először tamponálok, nem pedig gézlapot helyezek rá..
2019. dec. 8. 18:20
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Artériás vérzésnél nem igazán van időd először gézlapot tenni a sebre, azután meg körbetekerni és utána gézhengert vagy bucit rakni oda, persze függ a mértékétől is. Ha felette el tudod szorítani az eret, akkor az csökkenti a vérzést.
2019. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sassszem ***** válasza:
Először is tegyél rá egy géz lapot és arra tegyél rá egy gézgombócot és szorosan tekerd körbe a sérült végtagot, hogy az ne szorítsa el a vérkeringést.
2019. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!