Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphattam tetanuszt?

Kaphattam tetanuszt?

Figyelt kérdés
6 napja mentem az utcan es megkarcolt egy tujának az ága de nagyon kicsi helyen be gyulladt de mara már elmult kaphattam tetanuszt vannak ilyenkor már tunetek és ha igen mik azok menjek el és adassam be van ilyenkor már értelme.
2010. júl. 19. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetanusz oltást akkor érdmes kérni, ha lehetséges, hogy a sebed földdel, talajjal szennyezett.
2010. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Duna mellett lakom, mióta járok kagylók vagdossák a lábam minden nyáron, tele megy Duna vízzel, homokkal még sincs semmi bajom. kicsinek állandóan fára másztam, hatalmasakat zuhantam, össze vissza karcoltak a faágak mégsem kaptam tetanuszt. nehogy már egy karcolás miatt rohangálj a dokihoz oO

tényl ilyen puhap*csök élnek a földön? bocsi a kifejezésért

L/16

2010. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
en sem aggodnek egy karcolas miatt csak azert kerdeztem mert begyulladt de koszi a valaszokat
2010. júl. 20. 02:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte kizárt, hogy ettől tetanusz fertőzést kapj. Persze, ha nagyon zavar, akkor elmehetsz a sebészetre egy injekció erejéig, bajod ettől nem lesz.
2010. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!