Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Meg vagyok keveredve. Mi...

Sssaszem kérdése:

SOS! Meg vagyok keveredve. Mi a különbség a sürgősségi és az ambulancia között? Végül is az ambulancia is sürgősségi osztály vagy nem?

Figyelt kérdés
ambulancia, sürgősségi osztály

2019. dec. 14. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ambulancia=járóbeteg ellátás. Az olyan ellátó hely ahova besétálsz (esetek egy részében beutalóval), megviszgálnak, ellátnak majd haza mész. Tehát nem fekszel bent, nem tartanak bent napokig csak amíg vizsgálnak. Az SBO vagy sürgősségi osztály sürgősségi ellátást igénylő betegeknek van fentartva, ide nem kell beutaló (nem is lenne értelme, mert pont a "sürgősségen" van a hangsúly) tehát pl. éjszaka fellépő hirtelen eszméletvesztés, szívmegállás, stroke stb.
2019. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 es jól leirta . 24.kétől az új év első napjaikig csak ez lesz az orvosi ellátásban .
2019. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-es válaszol kifejtenéd jobban?
2019. dec. 14. 19:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

30-31-én van orvosi ellátás, én legalábbis háziorvosként dolgozni fogok. Másrészt ugyan SBO-ra nem kell beutaló, de én például mindig szoktam adni, ha odaküldöm a beteget, vagy mentővel beküldöm, szimplán azért, hogy a kollégának ne ott kelljen az ujjából kiszopni, hogy miért is küldtem oda, meg, hogy tudja én mit vizsgáltam a betegen esetleg milyen gyógyszert adtam neki.


A kérdésre egyébként az első válaszoló jól válaszolt, az ambulancia szimplán járóbeteg ellátást jelent. Az SBO viszont több, mint ambulancia, a legtöbb SBO-nak van fekvőbeteg része is, továbbá az a bejárat a többi kórházi osztály felé.

2019. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

Mit nem értettél a kettes válaszon?

Nem lesz háziorvos meg szakrendelés az ünnepek alatt, és a két ünnep közötti két napon sem valószínű.

2019. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Na, ezek szerint valamelyik orvosnál lesz rendelés, az enyémnél nem.
2019. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most már érthető kedves válaszoló! Ha mentővel viszik a beteget a sürgősségire, akkor miért nem kell beutaló? Azonnal mentővel visznek be egy Stroket beteget.
2019. dec. 14. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát már hogy kéne előtte beutaló? :D
2019. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen nézne ki az a beutaló, amit a háziorvos ír: "A betegnek megállt a szíve, kérem a beteg vzsgálatát és kezelését".
2019. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg este történik, meg kell várni a délelőtti/délutáni rendelést, tök logikus. :D
2019. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!