Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől lesz rosszul valaki...

Mitől lesz rosszul valaki vérvételkor?

Figyelt kérdés

Egy sima vérkép 3-4kémcső

Vannak akik rosszul vannak tőle, ilyenkor pszchiésen, vagy esetleg ez a vérveszteség is megterheli a szervezetet!


2019. dec. 17. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Pszichés hatás, leesik a vérnyomása és elájul. Az érzékenyebb lelkűekre jellemző. Én többször ájultam bele a vért vevő karjába, aztán munkából kifolyólag sokáig dolgoztam vérrel, cukorbetegség következtében gyakrabban vettem részt laborvizsgálaton és megedződtem. A vérveszteség minimális a keringő 4-5 literhez képest.
2019. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés, fehér köpeny szindróma, vagy a vérrel, injekcióval kapcsolatos.
2019. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Félelem az orvostól, félelem a tűtől, félelem a fájdalomtól, irtózás a vértől, irtózás magától a vér levételétől, ezek mind kiválthatják a pánikot/ájulást az arra pszichésen hajlamosaknál, főleg, akik már előző este úgy fekszenek le, hogy hergelik magukat, hogy úristen, de szörnyű lesz, stb.

Ennyi vérveszteség csak akkor lehet megterhelő, ha alapból van valamilyen baja az illetőnek, pl. vérszegény, alultáplált, beteg, stb.

Egy egészséges, normál testalkatú felnőtt ember még a véradás után sem szédül, pedig ott jóval többet vesznek le.

2019. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Nekem pszichésen van, ha rendelőbe megyek már esek össze. Vérvételkor eleve mindig fektetnek, mert szólok hogy a padlón fogok kikötni.
2019. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy enis nagyon félek..Nagyon beteg vagyok, duzzadt hatalmas nyirokcsomók, valószínű csókbetegségem lett, de nemtudni, lázam is van stb és már most remegek hogy holnap rosszul leszek a vérvétel miatt..
2019. dec. 17. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!