Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét alatt a sebésznek végig...

Műtét alatt a sebésznek végig állnia kell?

Figyelt kérdés
(Plasztikai)sebész szeretnék lenni, de nem vagyok benne biztos, hogy egy több órás műtétet végig tudnék állni.

2019. dec. 21. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ráadásul a fogorvosok is többnyire állva dolgoznak (visszeres is a lábuk).
2019. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egy kényelmes fotelből szoktak műteni.
2019. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit gondoltál, fekve operál? (Mellesleg közben nem is ehet, nem is ihat, nem mehet WC-re - szóval több nehézség is van!)


Másrészt azt remélhetöleg tudod, hogy plasztikai sebésznek lenni nem egyszerü, elöször elvégzed az orvosi egyetemet (6 év), utána szakosodsz sebésznek (3 év) és azután tudod a plasztikai sebész irányt tanulni. Szóval közben nem csak annyi problémád lesz, hogy egy mütét alatt állni kell végig!

2019. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából a sebész preferenciájától és a műtét jellegétől függ, van, hogy ülve operálnak (pl. a maratoni fej-nyaksebészeti műtéteken), de általában tényleg állva szoktak.


Volt, hogy gyakorlaton beállítottak másodasszisztensnek háromórás műtétekre, azelőtt is biztosan tudtam, hogy nem leszek sebész, de azóta méginkább. Az egy helyben állásnál engem jobban idegesített az, hogy folyton fel akart csúszni a szemembe a maszk és nem nyúlhattam hozzá, hogy megigazítsam.


Szóval ha bármilyen sebész szeretnél lenni, ahhoz kell némi állóképesség. A jó hír persze az, hogy mint sok más dologra, erre is lehet edzeni.

2019. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 nem 3 év a sebészeti szakosodás. Eleve 2 év a rezidensév (ami majdnem az összes szaknál ua.) Utána lesz valaki szakorvosjelölt.

Egy általános sebész pl. 6év (2+4)

2019. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aneszt gyakorlaton elég sok műtőt végigjártam és azt kell mondjam igen, bizony a sebészek többnyire állnak. Ahol nagyon kis helyen babrálnak (pl. mandulaműtét), ott láttam leülni a sebészt, illetve agyműtétnél.

Szóval inkább fül-orr-gégész vagy idegsebész legyél, ott nagyobb esélyed lesz leülni. Bár mondjuk az idegsebészet sem fenékig tejfel, mert aki pl. gerincre szakosodik ott meg még úgy kell állva operálnia, hogy egy bazi nehéz ólomköpeny is van rajta a steril köpeny alatt mert időnként röntgenezni is kell műtét közben. Na ezt még ülve is alig bírtam elviselni, teljesen levert a víz mire vége lett a 3 órás műtétnek. Nem is tudom hogy bírják ezt rendszeresen.

2019. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!