Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem vállalják az orvosok...

Miért nem vállalják az orvosok önmagukat az interneten, miért nem lehet róluk informálódni?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életünk, hogy az elmúlt 10 évben többször költöztünk Budapesten belül. Nem váltottunk háziorvost, rendelői szakorvosokat. Nem minden estben a kiváló ellátás miatt, hanem mert szinte semmi információt nem lehet megtudni az új lakóhely szerinti orvosokról. 90 százalékuk nem található meg az interneten! :-o A nevükön kívül csak a rendelők címe, rendelési idejük. Még egy fotót sem lehet fellelni róluk, a közösségi oldalakon pedig egyáltalán nincsenek fenn. Ezt valamiféle törvény tiltja számukra vagy csupán istent játszva (Robin Cook után szabadon), felsőbbrendűnek képzelik magukat és ez valamiféle divat náluk?


Persze, kivételek azon dokik, akik maszek rendelőkben, kórházakban dolgoznak, ők promótálják magukat. (de ők sem viszik túlzásokba)



2020. jan. 2. 23:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
A magánorvosokkal ellenben nekik 50 beteg esetén is ugyanannyi a fizetésük, mint 5 beteg esetén, szóval hülyék lennének reklámozni magukat, hogy többet kelljen dolgozniuk ugyanannyi pénzért. Amúgy is orvoshiány van a közegészségügyben, és reklámozás nélkül is özönlenek hozzájuk az emberek.
2020. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de egyszerűen nagyon furcsa, hogy az alapján minősíted egy orvos hozzáállását ("Istent játszik"), személyiségét, hogy fellelhető-e róla valami információ avagy sem.. Biztosan divatból nincs semmi infó róluk, csak úgy gondolom alapján még véletlenül sem akarnak megosztani magukról semmit.. Ezt te sem gondolhatod azért teljesen komolyan.. :D Igazából nem erről van szó. Nagyon kevés háziorvos van, (jellemzően egy praxishoz jóval több beteg is tartozik, mint ami "normális" lenne) és zömük inkább idősebb, mint fiatalabb, de legalábbis középkorú. Mellesleg, ha elmész egy háziorvoshoz, és úgy gondolod, hogy neked "nem tetszik", bármikor elkérheted a kártyádat különösebb indoklás nélkül, és mehetsz másik orvoshoz. Képpel meg nem mennél sokra, sokszor nem mérvadó, velem is volt már olyan, hogy nem volt egy adott illető elsőre szimpatikus, élőben viszont nagyon kellemesen csalódtam. Mellé pedig a szaktudásról aztán végképp nem mond semmit. A lényeg az, hogy attól mert nem találsz infót az orvosról, nem kell rögtön elítélőnek lenni, és csatlakozni azon emberek táborához, akik földönkívülinek, nagyképűnek, "földfelett2méterreljárónak", Isten-szerepbe bújónak tartják őket. Biztosan van ezekre is sajnos példa, de hidd el, nem mindenki olyan.. :) Azért remélem sikerrel jársz, és találtok helyben, személyben, "elvárásban" megfelelő szakembert.


Orvostanhallgató

2020. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Eddigi tapasztalataim alapján minél értelmesebb valaki, tanultabb stb. annál kevesebb infó van fent róla a neten
2020. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

A praktizáló háziorvosok átlagéletkora 57 év.

Van még kérdés ezek után? Ez a korosztály nem igazán lóg a neten.


Kérdésed alapján más vagy, de mondjuk engem pont nem érdekel, hogy milyen a szeme színe a dokimnak, vagy van-e macskája. Nem tudom milyen infókat várnál. Öntömjénezést? Annak meg mi értelme?

Amúgy is a személyes kontaktus a lényeg, nem az, hogy mit olvasgatsz róla neten.

Felszínes embernek persze lehet, hogy a face oldal a fő.

2020. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
#4höz csatlakozva, az én (volt) háziorvosom most megy végre nyugdíjba, 2005 ben jelentkeztem be hozzá (200 m-re van a rendelője a lakásomról és kb mázlim volt, mert valaki épp kijelentkezezt tőle és elválalt, akkoriban azt hiszem maximalizálva volt a befogadható tb kártyák száma)....már akkor is bőven nyugdíjas korú volt...most majdnem 80 évesen megy végre nyugdíjba...biztos netes weblapot csinál majd XD
2020. jan. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szintén költöztem, de elég messze, így gondoltam bejelentkezek a helyi dokihoz. A váróban ülve hallgattam a nyugdíjasok beszédét, hogy már három éve nyugdíjba készül, csak senki nem veszi meg a praxist. Hát nagyon boldog voltam, hogy egy 60+ doki fog velem foglalkozni ha beteg leszek. Egy év múlva felfáztam, eljött az alkalom, hogy bemenjek a dokihoz... Helyettes volt, egy 80+ !!!!!!! doki.. a receptre nem tudta rányomni a pecsétet, az asszisztense csinált mindent. Konkrétan a nevét nem tudta leírni, nem hogy még Facebook profilt csináljon magának.
2020. jan. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

De mit kéne még informálódni? Név, hol rendel. Telfonszám. Mi kell még?

Nekem eszembe sem jutott, hogy bemutatkozást írjak netre, pedig 24 éves vagyok. (Bár nem is leszek háziorvos.) Sőt, facebookon is át kell néznem az adatvédelmet. Semmi köze vadidegenek, hogy ki a férjem, milyen kutyám van vagy hol nyaralok, stb. Vagy ha ezeket tudod, akkor eldöntöd, hogy jobb orvos vagyok- e a másiknál?

2020. jan. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségi okok miatt.
2020. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 gublug ***** válasza:

Eljen a 3-as!

Eljen a 3-as!

Eljen a 3-as!

👌

2020. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Örülök, hogy ISMÉT sikerült találni valamit, ami miatt bele lehet kötni az orvosokba! 😂 Ez alapján megítélni egy szakembert konkrétan nevetséges, másrészt ez alapján azt állítani, hogy "Istent játszik", pedig nonszensz! Az egészségügyi szolgáltatás nem egyenlő egy kozmetika, fodrászat vagy szerelőműhely szolgáltatás értékével.
2020. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!