Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Maximum hány nappal korábbra...

Maximum hány nappal korábbra tud kiadni a háziorvos táppénzes lapot?

Figyelt kérdés

Dec 31-től kérnék, de január 3-ig zárva volt a rendelő, helyettes doki volt, én pedig 200 km-re voltam a családnál. Telefont nem vették fel többszöri próbálkozásra.

Ha január 6-án megyek, ki tudnak adni olyat, amin a december 31-január 5 időszak szerepel?



2020. jan. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Nem hinném, mire fel adna neked visszamenőleg táppénzes papírt mikor nem is látott, azt sem tudja, hogy tényleg beteg voltál-e.
2020. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 munkanap, tehát elvileg ez még ok.
2020. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Néhány apróság: Karácsony után elég kellemetlen hasmenés jött rám, napi 20 wc látogtás biztos volt, totál kimerültem... 35 hetes kismama vagyok, amúgy is mennék a dokihoz terhesgondozásra megint. Szólt előre, hogy ha valami van, akkor ő nem lesz pár napig, csak leghamarabb ma, de nem vette fel a telefont.

Eddig bármi miatt mentem, mindig kérdezte, hogy vegyen-e fel betegállományba, de legtöbbször nem kellett.


Engem most az érdekelt, hogy szabály van-e arra, mennyivel korábbi dátummal adhat ki ilyet, mert tudom, hogy ha méltányosságról van szó, megadja most.

2020. jan. 3. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:


A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg.


[link]

2020. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 6. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!