Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hónapok óta fáj az ujjam ok...

Hónapok óta fáj az ujjam ok nélkül. Kórházban semmit nem tudtak segíteni, és nem tudom mit tegyek. Valaki járt már így, tudja mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok és már nagyjábból 2 vagy akár több hónapja is fáj a IV. (Gyűrűs) ujjam. Először csak reggelente fájt enyhén, utána elkezdett egész nap, és már több mint 1 hónapja ott tartok, hogy sokszor reggel nem tudom megfogni a telefonom, napközben is nehézségeket okoz. Voltam kórházban ortopédián, annyit tudtak mondani, hogy vérkeringési probléma nem lehet, lehet begyulladt stb...De semmi konkrétat nem tudtak. Azon gondolkozom elmegyek magánorvoshoz vagy várok egy hónapot és kérek időpontot kontrollra (+1 hónap mire adnak időpontot). Ugye az nagyon sok idő, magánrendelés meg elég drága... Valaki járt már hasonlóan, tudja mi lehet a gond? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. jan. 6. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad melyik kezed. Ha a gépeden egérrel dolgozol, és naponta több órát, nézd meg, olyankor az az ujjad milyen helyzetben van. Meglehet, hogy abban az állásban nem egy normális, alap-állásban tartod, így bemerevedett, és attól kezd begörcsölni. Próbáld meg masszírozni, ill. pihentetni, más fogást találni az egéren.

Ha ilyesmiről nincs szó, akkor ötletem sincs.

2020. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tedd sínbe az ujjadat (pl. ragasztószalagozd össze a középső ujjaddal). Így tehermentesíted, könnyebben gyógyul, bármi is ez. Valamit kenheted mindenféle sportkrémekkel, az is segíthet.
2020. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A jobb kezem ujja fáj. Nem gépezek sokat, iskolában írok órán, nagyjábból ennyi. De 3 éve is ugyanígy írtam órákon semmi változás...
2020. jan. 6. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Pattanó ujj, alagút szindróma, RTG-t csináltak róla?
2020. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen csináltak, azt mondta az orvos nem talált semmit.
2020. jan. 9. 01:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak egy orvosnál voltál vele?
2020. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most utána olvastam ennek a pattanó ujjnak, mert nálam esetenként a hüvelyk ujjam nem mozdul úgy, ahogy szeretném. Amit olvastam róla:

[link]

2020. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!