Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csináltak már valakinek...

Csináltak már valakinek szívkatéterezèst? Mennyire fáj? Mit érezni?

Figyelt kérdés
46 éves vagyok és kb.úgy 5 hónapja vettem észre,hogy gyorsan kifáradok,ha hanyatt fekszek akkor fulladok.Nem tulajdonitottam neki jelentőséget.Ám dec.elején hirtelen rosszul lettem és korházban az ekg bal szivkamra elégtelenséget mutatott,majd ultrahangon kiderült,hogy mindkét szívbillentyűm rosszul működik,áramlik vissza a vér a szívbe.Katéterezésre küldenek,ám olyan szinten fóbiám van attól,hogy bármit az erembe vezessenek,hogy magától a gonfolattól is 120 fölé megy a pulzusom .Mindig érfóbiám volt.Nem lehet ezt altatásban végezni?

#Szívkatèterezés
2020. jan. 7. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többször is. Először is nem fáj. Azt nem mondom, h semmit nem érzel belőle, de az nem fájdalom, inkább zsibbadás, melegség. Nekem nincs érfóbiám, meg semmilyen se, de futkosott bennem a pánik, na. Én vettem be előtte nyugtatót, és még a beavatkozás közben is kértem intravénásan. Ezt meg kell beszélni az orvossal!!!!! nem szégyen, de ne az asztalon szólj, h bocsi, de fóbiám van, pánikrohamom lesz. Amúgy kb mindenkinek, szóval ismerik ezt az orvosok. Ha kérdésed van, írj privátban.
2020. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jan. 8. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!