Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy beutalót kétszer...

Ha egy beutalót kétszer hazsnálok fel, az kiütközik, észreveszik egyáltalán és gond egyáltalán?

Figyelt kérdés

adott egy X beutaló, azzal már voltam egy szakrendelésen, ott beírták az adatokat és visszaadták, ennyi. azaz nálam maradt.

most viszont kéne mennem másik helyre is, de a háziorvos nem ad másikat, így felmerült bennem, hogy ha ugyanezt használom fel, azt pl ők látják rögtön a rendszerben vagy esetleg csak később ütközik ki avagy soha nem ütközik ki?


valaki tudja ezt pontosan?



2020. jan. 8. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mikori?

Miért nem ad másikat?

2020. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
X beutaló X helyre szól. Tehát az X beutalót Y helyre már nem használhatod.
2020. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Másik helyre hogyan tudnád használni?

Ha még ugyanoda mennék vissza, akkor érteném. De így nem is értem.

2020. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Beutalót nem adnak vissza ha tényleg voltál szakrendelésen. Ők az alapján számolnak el.

Azt írod hogy csak az adataid írták le róla. A te adataidhoz nem kell beutaló, elég a taj szám. A beutaló adatait írták le (beküldő orvos, naplószám, bélyegző száma stb...)

Szerintem te csak időpontot kértél valahová, aztán csesztél elmenni. Ezért akarsz most máshova menni vele.

Nem fog menni.

"most viszont kéne mennem másik helyre is, de a háziorvos nem ad másikat"

Persze hogy nem! A beutaló köteles vizsgálatok szükségességét nem te döntöd el.

2020. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem értem ezt miért akarod így, miért akarsz ugyanazzal máshová menni? Elég értelmetlen.

Beutalót nem szokás visszaadni, maximum, ha nem beutalóköteles, viszont az adatokat le tudták róla írni. Ha nincs rajta címzettként intézmény megadva, akkor tudsz vele máshová menni, ha fogadnak, egyéb esetben nem.

Ha csak időpontot kértél, és közben elmész máshová, akkor ott elveszik a beutalót, tehát nem fogsz tudni az első helyre menni, mert rögtön kérik a beutalót, ami már nincs.

2020. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ja, igen, a másik kérdésre válaszolva:

Rögtön nem látják a rendszerben, mert az elszámolás utólag történik, viszont utólag ezt ellenőrzi az egészségpénztár és hibára jön ki, ilyenkor egyik helyen sem fizeti ki az ellátás árát és még talán a beutaló orvost is megbüntetik.

Remélem nem akarsz kiszúrni senkivel.

2020. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

jézusom, ennyire érthetetlenül írtam le?


tehát van egy beutaló pl belgyógyászatra. ennyi. de nem egy konkrét belgyógyászatra, csak úgy simán bármilyen belgyógyászat a címzett., ennyi.


na most az előzőnél leírták róla a naplószámot, a pecsétszámot, minden adatot, de vszínű véletlenül visszaadták a papírjaimmal együtt a beutalót is. ennyi a story.


kellene mennem tehát egy másik belgyógyászatra (azaz ugyanúgy belgyógyászat, csak másik helyen), mert az előző sajnos elmebeteg volt, és semmire se jutottunk, azaz hiába mentem, na de végül is itt a lehetőség.

ezért vagyok erre kíváncsi.


a háziorvos viszont nem ad, bármilyen fura, ő meg azt mondja h őt büntetik meg ha 2-szer ad ... most akkor tudok én okos lenni? állítólag az ő keze is meg van kötve h X időn belül csak egyet adhat ugyan arra típusú szakrendelésre.

és jelen esetben igen, én döntöm el, hogy kell, mivel az előzővel qvaanyázással váltunk el, tehát nulla eredménye lett. ennyi.


így akkor már oké minden? de végül is az utolsó válaszoló leírta a lényeget, szal ez így akkor most jó kérdés. így az lesz a megoldás h az előző helyen kérnem kell a vizsgálatnak csúfolt qvaanyázás törlését, mivel nem történt semmi, és követelem h azonnal szedjék ki a rendszerből. így akkor stimm.

2020. jan. 9. 00:09
 8/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rendszerből már nem tudják kiszedni,hiába mész oda,erre jogosultságuk amúgy sincs is a dolgozóknak. Az sajnálatos,hogy ott nem történt semmi,de attól még elszámolták,ezzel a beutalóval ha máshová mész,akkor utólag ebből a 2 intézménynek kára lesz,talán a beutaló orvost is megbüntetik emiatt.
2020. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

értelek ... köszi a normális választ, de így akkor nincs öteletem a megoldásra, és hát az a még rosszab az egészben, hogy pedig a normális helyen már várnának ...

akkor passz :(

2020. jan. 9. 09:49
 10/15 A kérdező kommentje:
ja és pedig akkor az AEEK-nél vagy vhol panaszt kell tennem, mert azt ki kell onnan szedettni ... ez nem kérdés, ma már nem játék ez, hogy bárhova megyek, mindehol látják az idióta adatokat, amelyek nemn is rám vonatkoznak .. szóval akkor azt azért meg kell oldanom, bárhogyan is legyen a következő lépés.
2020. jan. 9. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!