Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt mondtak, tökéletes a...

Azt mondtak, tökéletes a hallásom, miközben a bal fülemmel tompán hallok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szilveszteri bulin egy olyan klubban voltam, ahol túltolták a hangerőt, és a bal fülemmel nem hallom a magas hangokat azóta. Hétfőn kimosták a fülem, azóta talán valamelyest mintha jobb lenne. Ma voltam audiológián, ahol megállapították, hogy tökéletes a hallásom. Útközben nézegettem a papírt, és lattam, hogy 8000Hz fölött nem is mértek. Egyébként pedig jeleztem utólag az asszisztensnek, hogy két hangnál nem tudtam eldönteni, hogy melyik fülemben szól, mintha középen lett volna, erre azt a választ kaptam, hogy az nem számít. Nekem azért mégiscsak számít, mivel zenéket keverek, szóval nem ártana tudnom, hogy melyik hang melyik hangszóróból szól. Ugyanezen okból kifolyólag probléma nekem, hogy 8000Hz fölött nem vizsgálnak, mivel az ember ideális esetben kb. 20000Hz-ig kéne, hogy halljon, ami a jobb fülem esetén vélhetően meg is van, a balnál viszont kizárt. Olyan érzésem van, mintha valami vékony falon keresztül hallanék mindent. Kihez tudok fordulni, ha az orvosok leráznak azzal, hogy kutya bajom?

2020. jan. 8. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:

8000 Hz fölöttit nem vizsgálnak, mert orvosilag az nem érdekes (jóval a beszédfrekvencia fölött van)

Sajnos idővel mindenki elveszti az afölötti hallását, ez egy élettani folyamat.

Ha nem tudtad eldönteni, nem kellett volna nyomnod, de már mindegy.

Vannak hallókészülék szalonok,ahol lehet akciósan ingyenes hallásvizsgálatra menni. Próbálkozz náluk. (bár a magas frekvenciát ott sem garantálom)

2020. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ilyen tesztet akár itthon is el tudok végezni, a gond nem ezzel van. Tisztában vagyok azzal, hogy 10kHz körül kezd tompulni a hallásom a bal fülemre (a jobbhoz viszonyítva ott kezd feltűnő lenni a különbség), és 10kHz fölötti lehet a csengés is, amit hallok folyamatosan. Illetve az alsó határa a bal fülemnek 5-10Hz-cel feljebb van, mint a jobbnak. A gondom az, hogy amennyiben az orvosok egészségesnek minősítik a hallásomat, jogosulatlanná válok bármiféle kezelésre, ami megszüntetné, de minimum enyhítené a panaszaimat, és az egyetlen lehetőségem az marad, hogy elmegyek egy maszek rendelésre, ahol akkor is egy vagyont kell ott hagynom, ha nem érnek el semmilyen eredményt.
2020. jan. 9. 22:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Nevetséges, hogy orvosilag nem érdekes, hogy folyamat sípol a fülem.
2020. jan. 9. 22:11
 4/6 A kérdező kommentje:
És értem én, hogy egy bizonyos korban amúgy is hasonló szintre beszűkül a hallásom, és mondjuk 60 éves koromra egyéb egészségügyi gondjaim lesznek, de most vagyok 23 éves, még csak most nyílt ki előttem igazán a világ, és szeretnék minél teljesebb értékű életet élni, amennyiben lehetséges... Tisztában vagyok azzal, hogy a kortársaim közt vannak hallássérültek, siketek, mozgáskorlátozottak stb., akik nyilván rosszabb helyzetben vannak nálam, de könyyörgöm, attól, hogy valakinek rosszabb, attól még nekem is járhatna a lehetőség arra, hogy helyrehozzam azt, ami helyrehozható! Azt pedig senki nem várhatja el tőlem, hogy beletörődjek abba, hogy életem hátralevő részében ezt a sípolást kelljen hallgatnom, amikor már most az őrületbe kerget.
2020. jan. 9. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, vàltozott azóta valami? Én 28 vagyok, és 4 hónapja tart a fülzúgàs...:(
2020. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igenis számít, ha a másik füledben hallottad a hangot, vagy nem tudtad eldönteni. Menj el máshova is, és ragaszkodj egy tapasztalt audiológus méréséhez. Ha gondolod, keress meg privátban.
2021. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!