Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívkatéterezés tapasztalatok?

Szívkatéterezés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok pár hét múlva lesz szívkatéterezésem és kB nem tudom hogy mire számítsak. Mennyire fog fájni akkor meg utána? Mekkora heget csinál? Ki lehet bírni?😅 Milyen érzés?

Köszönök mindent!

16



2020. jan. 10. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen nem volt,de hallottam róla .Általában csuklóból nyomják fel .Itt elérzéstelenitik. Különösebb fájdalommal nem jár .A műtét végén nyomó kötést tesznek rá,pár óát pihenni kell utána . Pici bemetszés van.
2020. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyire emlékszem, kb 30 perc, nem fáj. Inkább melegséget, zsibbadást éreztem, nekem csuklón kersztül vezették fel a bowdent. A doki közben mindent mond, ha kéred. Szinte semmi heg nem marad utána max 3 mm. Ki lehet bírni, kb a fogászati kezeléssel egyenértékű. nekem annyi bajom volt, h szorongtam, mint az állat, de nyugton kellett maradni, ezért kértem egy nyugtatót közben. 1 napig szorítókötés lesz a csuklódon, és feküdni kell.
2020. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Apukámnak kb.1 hónappal ezelőtt volt szívkatéteres vizsgálat. Apukám már 89. éves. Jól bírta, nem fájt neki egyáltalán! Csuklón keresztül nyomják fel a pici katétert, előtte adnak érzéstelenitőt. Nem érzett semmit,és nem is tartott sokáig. Ne félj! Nem lesz semmi bajod.
2020. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Most igazán megnyugodtam. Ettől jobban féltem mint a mutettol😅 de mostmár lenyugodtam kicsit.

Köszönöm!

2020. jan. 10. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tudom már régi a kérdésed de nekem is lesz egy ilyen beavatkozásom. Eltudod mondani a tapasztalataidat? Én is rettegek illetve orvost keresek aki megcsinálja nekem. Téged ki műtött?


Nagyon köszönöm a segítséget!

2021. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!