Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért tiltakoznak annyira...

Miért tiltakoznak annyira Európa szerte az aktív eutanázia ötlete ellen?

Figyelt kérdés
Vannak olyan betegsègek amik rosszabbak a halálnál. Pl. Az àttétes ràk. Van biztos több hasonló betegsèg is, én ezt ismerem testközelből. Anyàm ebben halt meg 45 èvesen. Rettenetes fájdalmakkal jàr, a gyógyulàs esèlye csekèly. Anyát is megműtötték, egy kis ideig jól volt, újra kiújult, abba màr belehalt. Mèg a fàjdalomcsillapítàssal is óvatosan kell bánni, mert megrövidíti az èletet. De kérdem èn olyan kínokkal az èlet? Hagyni kell a beteget a vègtelensègig szenvedni? Na de miért? A halál nem egy rossz dolog, olyan lehet mint a műtéti altatás, csak ott nincs ébredés. Természetesen élni sokkal jobb, de ha nincs esèly, csak kínlódva elvegetálni még egy kis ideig az mitől jó? Èn sokkal nyugodtabb lennèk, ha lenne ilyen lehetősèg, ha elkapom, öröklöm, ne haggyanak sokáig kínlódni.

2020. jan. 11. 21:36
 1/10 anonim válasza:
100%
Egyetértek veled, ez engem is megnyugtatna.
2020. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ne mond,onkológia/hospice pároson dolgozom. Sokszor bennem van a tehetetlen düh,hogy végig kell néznem,ahogy valamikor hetekig kínlódva agonizál a beteg.(legutóbb egy 24 éves fiú,aki sírt nekem tiszta tudattal,hogy fél és mikor hal már meg). De..sajnos mivel M.O. korrupt, sajnos fennáll a lehetőség a visszaélésre. Sarkítva egy példa:az amúgy gyógyítható mameszt rábeszélik,hogy kérjen eutanáziát mert útban van meg teher,közben csak a szép kis örökséget akarják hamarabb megkaparintani. Hát ezért nem,többek között.. meg az emberi jogok,blabla.. azért ezeket beültetném egy 12 órás műszakra egy haldokló mellé,akinek már a.morfin is kevés.. :/ mindenesetre nehéz etikai kérdés.
2020. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek, morális képmutatás...
2020. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ki tudná megcsinálni.Úgy értem megölni a beteget. Valahol egyetértek, valahol meg bízom, hogy vannak csodák. Mi van, ha valami csoda folytán felépülne, és mi megöljük? Nagyon kétélű ez!
2020. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert van ez a fránya Hippokratészi eskü.

" Senkinek sem adok halálos mérget, akkor sem ha kérik, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok."

" Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására. "

2020. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg is van fu alatt kis hazankban is.

A visszaeles lehetosege miatt tiltakoznak. A masik ami miatt ovatosan kellene ezzel banni, hogy jelenleg is vannak teves diagnozisok, elkevert leletek, es barmikor fedezhetnek fol uj gyogyszereket, eljarasokat.

Ha anyad eseteben adzal volna boritekot a dokinak vagy apolonoknek hidd el lett volna tobb fajdalomcsillapitas (akar atsegites is egy vetlen adaggal vagy rossz idozitessel).

Ha nem haltal meg meg nem tudhatod milyen a halal.

2020. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon pici az esèly. Meg sajnos nagy a kiújulàs veszélye. Van aki felèpül de sajnos sokan nem. Csak most már arról nem is szabad beszèlni, hogy nem épült fel, meghalt, vagy megmaradt de úgy szenved, hogy jobb let volna Neki ha nem èlne. Azért olyan pofàtlan, gonosz ember meg aki a saját hozzàtartozójànak rosszat akar, az arra sem méltó, hogy embernek hívjuk. Èn anyàmat nagyon szerettem nagyon megviselt a halála, de a végèn màr azt kívàntam, hogy legyen vège, mert rossz volt làtni ahogy szenved ès esélytelenül. Ezt csak az érti, aki àtèlt ilyet.
2020. jan. 11. 22:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Kèpzeld adtam pènzt, nem is keveset adtunk apámmal, magànklinikàn is kezeltèk, ami keményen fizetős, mégis arra hivatkoztak, hogy nem adhatnak.
2020. jan. 11. 22:15
 9/10 A kérdező kommentje:
A halàl semmilyen, egyszerűen megszűnsz lètezni és kész. Aki mást àllít, tőlem állíthat, èn azért nem nézem le vagy ilyesmi. Felőlem mindenki azt hisz amit akar. Èn abban hiszek, hogy utàna a nagy semmi van. A semmi pedig nem jó de nemis rossz.
2020. jan. 11. 22:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hidd el,hogy aki végstádiumos,tele van szórva minden szerve tumorral és már (elnézést "rohad belülről,szó szerint) annál nem lesz esély,még ha hirtelen fel is találnak valami csodaszert. Ezt egy orvos el tudja dönteni. A másik,a nővérnek hiába ad pénzt..ugyanis a morfium különösen nagy szigorral, komoly és pontos dokumentálással adható. Ha tévedés van vagy rosszul könyveljük,fegyelmi eljárás,kirúgás. Szóval ezzel senki nem fog játszani. Csak az orvoson és leginkább az osztályvezetőn múlik,adható-e ill.milyen mennyiségben.

2020. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!