Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van ha lejárt szavatosságú...

Mi van ha lejárt szavatosságú antibiotikumokat veszek be, szükség esetén?

Figyelt kérdés

Elutazom messzire és vinnék magammal antibiotikumokat. Augmentin és Zinnat van itthon amit találtam, de ezek lejártak 5-10 éve. Mi van, ha mégis beszedem őket, mert megbetegszem?


Kérem az olyan kommentek mellőzését, hogy írassak fel újat. Nem fogok feliratni, mert csak.


2020. jan. 18. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem indíthatsz pert a gyógyszergyár ellen, ha nem használ az antibiotikum.
2020. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ennyi hogy nem használ?

mérgezés? az lehet?

2020. jan. 18. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem használ és a mellékhatások felerősödnek. Dobd ki, jobban jársz vele.
2020. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért tartogatsz 5-10 éve lejárt gyógyszereket? Meg akarod magad mérgezni?
2020. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha orvosi javaslat nélkül beszedsz antibiotikumot, azzal segítesz a minden antibiotikumra rezisztens baktériumok kitenyésztésében. Főleg, ha az lejárt... Kb. mintha "védőoltást" adnál a baciknak a gyógyszer ellen...
2020. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja jo, akkor kidobom, vagy lehuzom a wcn azt kesz :)
2020. jan. 18. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne szedj be antibiotikumot saját kútfőből. Nem is biztos hogy arra lesz jó amid van. Meg ha vírust szedsz össze, azt hogyan állapítod meg? Meg le van járva 5-10 éve.

Hallottál már a baktérium rezisztenciáról? Elsősorban az is közrejátszik, hogy sokan helytelenül szedik be az antibiotikumokat, az meg már mellékes, hogy sok orvos is orrba szájba írta fel régen (nem mellékes, nagyon szar)

2020. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem való a WC-n lehúzni. Vidd el egy patikába, ahol beveszik a lejárt gyógyszereket, és szakszerű megsemmisítésre küldik el.
2020. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Így van, gyógyszereket nem húzunk le a wc-n, hanem patikában, vagy erre kihelyezett dobozokba pl. benzinkutaknál leadjuk. Semmiképp se dobd ki!
2020. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már lehúztam a wc-n :D


Persze, még én fogom visszavinni gyógyszertárba.

Esetleg ha fizetnek érte.

2020. febr. 14. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!