Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
17 évesen kórházba kerültem magas vérnyomás miatt, betaloc zoc 50 mg-st kaptam, egy évig szedtem, de egy ideje nagyon levitte a vérnyomásom, túlságosan is, s mivel asztmás vagyok nem is szedhettem, de ezt a kórházban nem vették akkor a gyerekosztályon figyelembe. Most mentem vissza két hete szívorvoshoz vele, aki leállított a gyógyszerről, mondván nincs rá szükségem, szerinte csupán ideg alapon van gondom. Adott egy gyógyszert végszükség esetére, ha nagyon felmenne 140/90 fölé. De érzek mostanság kihagyásokat mikor ver a szívem, és nagyon fáj, s bele bele szúr a hátamba, van, hogy erősen lüktet. Nagyon félek hogy meg fog állni... Pont emiatt visszamentem orvoshoz ma, elmondtam neki a panaszokat, hpgy kihqgy a szívverés, meg hogy légszomjam van, fáradékony vagyok, a pulzusom nagyon magas, nyugalmi állapotban is felmegy 100 fölé, van mikor 115-re. A vérnyomásom nem nagyon megy feljebb 140 fölé gyógyszer nélkül sem. Csinált most egy ultrahangot meg EKG - t, azt mondta minden rendben van, szervi probléma nincs, az EKG - n rendben van minden, annyit irt a papirra szinuszos trachycardia. Azt mondta a pánikrohamok provokálhatnak ilyen tüneteket, de nem mindig érzem, hogy lenne pánikrohamom, s akkor is nagy a pulzus mikor nincs vagy mikor nem vagyok egyáltalán ideges. Nagyon féltem, hogy infarktus lesz.. De ugye az látszik az ultrahangon? Mert azt mondta azzal sincs gond. Ilyenkor mi a teendő? Mit tehetnék? Akkor minden rendben a szivemmel? Biztos, hogy nem lesz infarktus? Nagyom szorongok emiatt... Pszichiáterhez is járok, de vele is csak következő hónapba tudok beszélni.. Nagyon ideges vagyok ezek miatt... Mivel tudnám levinni természetes módon valahogy a pulzust??

2020. jan. 22. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nem lesz semmi baj.

Valószínűleg stresszes vagy, és a szorongással generálod a magas pulzust.


Nem kell hozzá pánikroham. Elég 1 db rossz gondolat! Ettől nem fogsz szívrohamot kapni, nyugi.


Én is volt olyan, hogy 122es pulzussal mentem le a házidokihoz, hogy feszít a mellkasom. Semmi komoly bajom nincs, csak egy kis szívritmuszavar.


Azt kell megértened, hogy 99.99%-ban ezt te generálod magadnak. Ha ezt sikerül elfogadni, csökkenni fog a ritmuskihagyás is!

2020. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elvégeztek minden vizsgálatot amit lehet erre a panaszra. Szerintem sincs semmi gond, fogadd el az orvos válaszát. Megállni nem fog a szíved, infarktusod ettől még nem lesz, nyugi.
2020. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!