Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A szívkoszorúér katéterezés fáj?

A szívkoszorúér katéterezés fáj?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak lesz, tágítani kell, nagyon fél. Örülnék, ha leírnák néhányan a tapasztalatukat, milyen volt.

2020. jan. 28. 15:18
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rajtam még nem végeztek, de láttam ilyet gyakorlaton sokat, meg ismerőseim is voltak ilyenen. Maga a katéterezés nem fáj, max. ahol bevezetik a vezetődrótot és az eszközöket, esetleg még a szúrás maga, meg a nyomókötés. Rosszullétek voltak, de nem olyan mértékű, amit ott helyben ne tudtak volna gyorsan kezelni, meg hát ugye amíg a művelet tart, addig a kontrasztanyag is felhígítja a vért, nem lesz azon a részen jó áramlás, de inkább a dolog kellemetlen. Sokan arról számoltak be nekem, hogy az volt a legrosszabb, amikor kihúzták az eszközöket a végén, de nem fájt, meg a nyomókötés egy idő után már nagyon zavaró tud lenni.
2020. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A rosszullét mit takar pontosabban? Hogyan kezelik? Gondolom katéterrel a karjukben nem nagyon mozog(hat)nak a betegek.

Ha valakinek van személyes tapasztalata beteg szemszögből, az is érdekel!

2020. jan. 28. 22:13
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak gyógyszerek, felléphetnek légzési nehézségek, szédülés, nyomásérzés, stb. Azt pontosan nem tudom hol vezetik fel a katétert, de szerintem comb artérián keresztül.
2020. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!