Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más is érzi úgy, hogy gyakorla...

Más is érzi úgy, hogy gyakorlatilag nincs egészségügyi ellátás Magyarországon, vagy inkább csak árt?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos ezt kellett tapasztalni. Főleg a háziorvosi elltáás, szerintem az elfogadhatatlan többek közt, hogy valaki, tört~netesen egy fiatal azért kerül súlyos életveszélybe, mert még csak meg sem vizsgálta..

A másik a fiatal biztos, hogy kamus hozzáállás, aznöreggel meg minek foglalkozzak.


2020. jan. 28. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És börtönben lenne a helye? Csak nem megint te vagy az?
2020. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nyilván tudjuk, hogy nem fognak orv ost felelősségre vonni. Ki is vagyok??


De örülök, hogy te elégedett vagy és 4 órás sorban állás után elláttak. Örülök neki.

2020. jan. 28. 19:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez még mindig jobb mint a semmi. Vagy mint a teljesen kapitalizált biztosítási rendszer mint pl amerikában.


Persze ettől eltekintve borzalmas a helyzet, de van esély arra, hogy javuljon.

2020. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De az USA-ban olyanok is a bérek... Illetbe azért az ellátást sme kell összehasonlítani, sem a felszereltséget stb.


Meg Magyarországon is, ha lenne pénzed, nem tudsz mindent magán klinikákon megoldani, egyszerűen lehetőséged sincs, ha pénzed lenne is.

Háziorvost hogyan váltod ki? Meg állandóan a megelőzés így-úgy aztán berelet hagyunk meghalni, mert a háziorvos mondjuk hetekig elzavarta, vért sem vett... Annak idejénnnagyon bennem maradt az a rkáos lány, pár éve halt meg, aszem szépségkirálynő volt, őt is elzavarta az orvosa folyton.


Valamint és nem vagyok szektás, de nagyon megy ez a pszichiátriai szereket írnak mindenkinek, egy ismerősömet Németországban pofná rohögték, hogy Xanaxot írnak boldog boldogtalannak... Idősnek, gyereknek... Van, amikor indokolt, de nem tudja, nem akarja tudni mi a baj, na gyógyszerezzük be... Ennél a nulla ellátás is jobb.

2020. jan. 28. 20:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani, hogy egyszer menj ki az egyesült államokba, és nézz körül. Rengeteg ember van biztosítás nélkül, aki konkrétan semmilyen kezelést nem kaphat. Ez a szöveg, hogy olyanok a bérek is, ez hülyeség.

Egy ismerősöm motorral elesett, és eltörte a kulcscsontját, volt biztosítása, de nem terjedt ki mindenre.

6 millió forintba került neki a műtét, és a mentés kifizetése, és ebben még nincs benne a rehabilitáció.


Tényleg azthiszed, hogy ez jobb rendszer lenne?

2020. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Februártól én is fuzethetem saját zsebre a tb-t. De legszívesebben egy fillért nem adnék ki.


Akik ellátás nélkül vannak illegálisan tartózkodnak kint, feketemunkások, migránsok, nem fizetik stb. Itthon se kapnak.


Meg attól, hogy mondjuk Malawiban rosszabb, törődjünk bele a szarba?


Figyelj, mennék akár másnap, már évek óta töröm a fejemet, hogy lehetne oda kijutni ESTA-n kivül.

2020. jan. 28. 21:01
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy ez nem igaz.

Amerikában is van mélyszegénység, és NEM csak bevándorlók, van feketén ott tartózkodók. SŐT.

De mondom innen látszik, hogy még nem voltál ott.


S nem azt mondom, hogy ettől törődjünk bele a rossz rendszerbe, csak azt mondom, hogy ez ami most van még mindig több életet ment pénztől függetlenül, és hatékonyabban mint az ami ott.


Ha meg van pénzed, akkor itthon is simán el tudsz intézni mindent, háziorvoshoz sem kell menned. Rengeteg a magánklinika, és magán orvos.


Szerintem az emberek oktatásával kéne kezdeni, mert részben azért van túlterhelve minden orvos, háziorvos, és sürgősségi, mert olyan problémákkal is felkeresik azokat, amik amúgy tök alapvető dolgok, és mindenkinek tisztában kéne lenniük vele.

Persze ez csak egy része a problémának, ott van az is, hogy azért kevés az orvos, mert kicsi a fizetés, cserébe nagyon felelősségteljes munka, és az orvosi egyetem is hosszú, és nehéz.

Persze hogy inkább elmennek magánba, vagy külföldre 5szörös fizetésért.


Ezek olyan problémák amiket nem lehet egy csapásra megoldani. Mégis, mi a megoldási javaslatod? Vagy mit akarsz?


Szerintem örüljünk, hogy még van... Sok ember életét megmentik a túlterhelt orvosok.

2020. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te erősen el vagy tévedve a világ egészségügyi ellátásiban. Nyugaton a háziorvoshoz is időpontot kell kérni, amit általában 2-3 hét múlva kap az ember. Akut panaszokkal, akárcsak egy torokfájással,lázzal, hasmenéssel a sürgősségire kell menni,mert háziorvosi ügyletet nincs. Ügyeletes orvost nem lehet kihívni,mert nincs,csak mentő. A mentőknél nincs pl. fejfájásra, lázra, hányásra injekció, csak életmentő szerek. És ők csak akkor szállítanak be valakit,ha életveszély gyanúja merül fel. A sürgősségin éppen azért,mert mindennel oda kell menni, szintén hosszú órákat kell időnként várni (ez a betegek számától függ itthon is). Az alapbiztosítás,amelyik eleve magasabb,mint itthon, jóval kevesebb vizsgálatot és ellátást áll,mint az itthoni. A vizsgálatokra a várakozási idő ugyanúgy hetekbe,hónapokba telhet. De javaslom neked,hogy menj ki! Ne élj itt! Aztán majd meglátod a saját szemeddel.
2020. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A mentőknél nincs pl. fejfájásra, lázra, hányásra injekció, csak életmentő szerek."


Igen, ezek a tünetek nem is a mentősökre tartoznak, te vagy eltévedve, ha azt hiszed, erre bárki mentőt hívhat. Kivéve amikor mondjuk szédül, eljául, nagyon magas a láza...


Randiztam párszor egy háziorvos sráccal, innen a vurgenlandi határ mellől. Krankenkassek vannak, azt hiszem az a megnevezése, hogy Whalarzt aller Kassen. Évente van kötelező vérvétel, vizeletvizsgálat, EKG, állapotfelmérés, vinni kell a leleteket stb. Erre időpontot kell kérni, de nem lehet elmulasztani, mert akkor automatilusan megszünik a biztosítás. Ez egy egyáltalán nem rossz dolog, sőt itthon se ártana, akkpr se ha nincs panasz. Itt szerintem egyes emberektől 10 éve se vettek vért, de ha apspnaszod van, vagy nagyon beteg valaki, vagy azt hiszed vashiányod van, se akarja, pedig azt hiszem évente itt is küldhetne mindenkit a háziorvos.


Igen, időpont van, de korántsem 2-3 hetekre, általában másnapra, de inkább aznapra. Mondjuk megvan, hogy este 7-ig rendel és aznap 3-ig lehet időpontot kérni. Természetesen a sürgős, életveszélyes esetek felülírnak mindent és nem zavarhat el senkit, meg nem is fog, addig a többi vár, de szerintem ez értelemszerű.

A vérvétel az adott napon, heti kétszer van, erre nem kell időpontot kérni. Van úgy nevezett Hausbesuch, házhoz kimegy az orvos, idősekhez, vagy akik nem tudnak bemenni a rendelőbe, de kérik, hogy ha mmeg tud jelenni, akkor inkább menjen.


Meg van a legtöbb háziorvosnál Hausaphoteke, ilyen úgy nevezett házi gyógyszertár. De nem is minden faluban van gyógyszertár.


Ügyelnek is, mármint ők. Aszem hétvégen nem, de fel szokta venni a telefont akkor is, sőt mindenre. Egyébként ugyanúgy hívhatod a mentőket mint itthon. De itthon sem hívhatod ki akármire, meg ügyeltre sem mehetsz nem sürgős esetelben, megmondjká menj másnap a háziorvoshoz.


Mwg ugye Feldbachban, Güssingben meg stb. van kórház, ahol van sürgősségi ellátás.


Ezekhez a Krankenkassekhoz, egészségpénztárakhoz valóban nincs sok rálátásom, de aki dolgozik, gyerekenek jár, de be is fizethetsz. Meg ott jobban működik a szabad orvosválasztás mint nálunk.


Egyébként örülök, hogy a gyakorin ennyire elégedett mindenki, itt a faluban örülnek, hogy egyáltalán van valaki, de rühelli szószerint a betegeket, minek mész oda, meg ugye nem akar bejönni, a legtöbbet be sem hívja, csak kihozza a receptet. Na mindegy.

2020. jan. 28. 22:22
 10/13 A kérdező kommentje:

*burgenlandi


Meg nem tudom, miért kellene beletörődni a szarba, ha lehet máshol még rosszabb. Kíváncsi lennék, hol élsz te... Mindegyik választ te írtad, hiába azt hiszed, nem jövök rá. Meg egyébként itthon is lehetnek jó orvosok, én pont egy idiótát fogtam ki, de vannak tapasztalataim sürgősségiről is, belgyógyászatról. Röviden tömören ezt a hangnemet, bánásmódot nem engedhetik maguknak külföldön, amit itthon.

Akkor a lényegről a HÁLAPÉNZRŐL ne is beszéljek...


Nem tudom, mit gondolsz, hogy lázra, hányásra mentőt hívsz. De mondok jobbat, 3-4 hetes rosszullétekre, folyamatosan hányásra eltzavart a háziorvosom hetekig, kiröhögött, hypochonderezett, Xanaxokat írogatott, hoppá vesegyulladás... De persze éppen elfogyott a lázcsillapítóm, kihívom a mentősöket adjanak utánpótlást reggelig. Külföldön is vannak ügyeletes gyógyszertárak. De ez az észnélküli nyugtató, Xanax írogatás nincs másik országban, ezt elhihetitek. Meg mi az, hogy fiatal, akkor tuti kamus... Meg istenem, nem azért megy oda, hogy megalázzák...


De az osztrák, vagy német egészségügy messze nem ez a szint. Pedig 40 km-re van innen a falu, nem is keresnek olyan jól ott a magyar határ mellett... Gondolom sehol se hibátlan, Romániában meg még rosszabb, Afrikában nincs is, de ez nem menti fel az itteni helyzetet. Erdélyben megfertőzték AIDS-el nem olyan régen, mert nem vizsgálták be a vért, amit kapott. De most Vitya is épít nekik valamit, azt hiszem...

2020. jan. 28. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!