Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amit Kínából rendeltem telefon...

Amit Kínából rendeltem telefont, azt érdemes fertőtleníteni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Manapság a csapból is az folyik, hogy terjed valami vírus Kínából. És mivel egy vírus az sokáig életképes marad akár tárgyakon is, ezért merült fel a kérdés, hogy ha majd megjön a telefonom, akkor érdemes-e fertőtleníteni. És ha igen, akkor milyen eszközzel? Ha nem, akkor miért nem?

2020. jan. 29. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Sanytolos vagy Domestosos ronggyal áttörlöd. Azt mondják a fertőtlenítők többsége elpusztítja.
2020. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az is terjed, hogy a csomagok NEM veszélyesek, mert hamar elpusztul a vírus egy élettelen tárgyon.

De ha nagyon parázol, akkor értelemszerűen fertőtlenítő folyadékkal lehet fertőtleníteni...

2020. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
52%

Nekem tegnap jött meg egy csomagom, amit Wishről rendeltem és eszembe se jutott átdomestozogatni o_o

Remélem, igazad lesz, 2. :D

2020. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Továbbra is csak cseppfertőzéssel terjed
2020. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges, ember fertőz nem tárgy
2020. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
75%
Ha valaki pl. megdug egy szexbabát és eladja és én pl. megveszem 2 hét múlva az nem fertőz?
2020. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha csak cseppfertőzéssel terjed, akkor ugyan miért javasolják hogy pl buszozás után mossunk kezet, mert hátha olyan fogta meg a kapaszkodót aki előtte beleköpött a tenyerébe. De ilyen garantáltam nem fordulhat elő Kínából érkező termékeken.

Ez annyira nembkerek nekem, valaki nem mond igazat

2020. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most a WHO szerint már nem biztos, hogy csak cseppfertőzéssel terjed. De szerintem semmi bajod nem lesz ettől.
2020. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát képzeljétek mi történt: nem jött meg.

Most nem tudom, hogy ez jót, vagy rosszat jelent. Szerencsére eddig nem is fertőződtem meg :)

2020. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma meg bemondta az operatív törzs, hogy a tárgyak is fertőzhetnek. Aki mást állít az nem mond igazat!

Nagyon remélem hogy nem a kórokozó rágta le a címzett részt a csomagról!

2020. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!