Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dupixent-et használ valaki?...

Dupixent-et használ valaki? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Pár héten belül kezdeném el a dupixent injekció alkalmazását(21 lány ).


Milyen tapasztalataitok vannak a használatáról? Mi törtnt az első alkalomkór?

Milyen hatádai voltak /vannak?

Volt-e valamilyen mellékhatás?

Kontroll vizsgálatra milyen sűrűn kell visstajárni?

Atópiás ekcéma miatt kell elkezdenem a kezelést.

Van-e valamilyen más kezelés?



2020. jan. 31. 12:36
 1/10 anonim válasza:
Szia. En 1 honap mulva kezdem. Neked azota velemeny? A tollat hasznalod? Mennyire faj a beadas?
2021. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Rudi válasza:

Szia,

nem tudom, hogy aktualis-e meg a kerdesed. Engem is erint sajnos az ekcema, igy neha-neha utan olvasok, hogy van-e valami 'csoda gyogyszer' erre a nepbetegsegre.

Az internetes bongeszesem kozben en is ratalaltam a Dupixent injekcios kezelesre. Nem vagyok orvos, sem gyogyszeresz, csak egy ekcemas beteg igy kerlek kezeld a kovetkezokat amiket irok fenntartassal.


Talaltam egy oldalt, ahol az emberek leirjak a velemenyuket ezzel a gyogyszerrel kapcsoltban: [link]


Ahogy latom az esetek 50-60%-ban tapasztalnak az emberk elegge sulyos latasi problemakat(szem koruli pirossag, konnyezes, szemhartya-gyulladas, esetleg szamhartya-gyulladas ami mar fekelyesedest okozott)


Szinte mindenki, viszonylag gyors javulast tapasztal(akar, 4 napon belul az ekcema 80% eltunhet), de az elso 1 honapban teljesen 'eltunik'. Nincs irritalt borfelulet, nincs viszketes. Viszont, ahogy olvasom ezt a gyogyszert 2018 nyaran engedelyeztek forgalomba az Amerikai Egyesult Allamokban. Van olyan szemely, aki azota fecskendezi magaba.

Nagyon komoly, allando orvosi felugyelet mellett hasznalhato mar csak az emlitett mellekhatasok miatt.

Tobb olyan szemely is van aki arra panaszkodott, hogy a dupixent kezelesenek a megszakitasa utan szinte egybol jelentkeztek a problemai es meg rosszabb lett a helyzete, durvabban jelentkeztek az ekcema tunetei mint a szer hasznalata elott. Az ekcema mellett pedig latasi problemak is megjelentek az eletukben.

Persze olvasok olyat is itt, hogy ez egy csodaszer, mert eltuntette az ekcemajat mindenfajta mellekhatas nelkul.

Jellemzoen fiatal betegeknel, gyermekek, fiatal felnotteknel olvasok ilyet.

Azt nem tudtam leszurni, hogy a Dupixent-et vajon egesz eleten at kell magada fecskendezni, allando orvosi jelenlet mellett(1-2 hetente) vagy csak par honapig, evig kell hasznalni, de a kommentelok kozott, akik nem panaszkodtak mellekhatasokra ott van olyan, aki mar ket eve a Dupixent kezelese alatt all.


Ha barmilyen tapasztaltod van esetle a Dupixent hasznalataval kapcsolatban, kerlek oszd meg itt velunk.

2021. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Azota fel eve hasznalom, kis szemviszketesem van tole, amugy csodaszer😊
2021. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Engem az ára érdekelne. Azt látom, hogy támogatás nélkül borzasztó drága. Mennyi támogatás van rá?
2023. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Helló. :) Én is most kezdtem a kezelést és érdekelne a tapasztalatod ha te már 2 éve csinálod. Az utolsónak meg - bár nem hiszem, hogy ez neked segít - de én Németországban élek és itt az egészet fedezi a támogatás, 10 Eurót kell fizetni 6 injekciónként.
2023. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
En mar 2 es fel eve hasznalom, ajanlom mindenkinek, akinek ez az utolso eselye (elotte szteroid kremek, szteroid tabletta, szteroid injekcio, fénykezeles, minden megvolt..) 2000ft egy doboz, havonta engedélyezik kivaltani (amugy 400k..) en 3hetente szurok, kitoltam az ajanlott 2 hetet,igy nincsenek szempanaszaim. Az elejen fel evente kellett engedelyeztetni, mar csak evente kell nekem. Fel evente vervetel es kontroll, evente nagy kontroll: EKG, mellkas rtg, Quantiferon vervetel, szemelyes kontroll. Meg mindig tartom magam ahhoz, hogy csodaszer
jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ez a "gyógyszer" maga a halál..." Nekem AERD betegségem van, de visszautasítottam.
márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát akkor én a halált választom... 😁 Nem sok értelme volt úgy az életemnek ahogy kinéztem, és ahogy éreztem magam. Most legalább már nem akarok meghalni, még ha rövidíti is az életem a dupi
márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha neked jó, és nincs durva mellékhatás, akkor használd.

Én nem mertem bevállalni. AERD betegeknél atopiás dermatirist felerősíti. Rontja a szemet, és nekem már így is elég rossz.

Emiatt nem vállaltam.

márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 vagyok, nekem sajnos nem hatott és mellékhatása is volt (gennyes szem). :(
ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!