Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » H2 kilégzési teszt utáni erős...

H2 kilégzési teszt utáni erős hasi fájdalom oka mi lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam laktulóz terhelési teszten. Ugye akkor megitatnak egy tömény oldattal, ami laktulózt tartalmaz. Tegnap este elkezdődött egy erős hasi éles fájdalom. Szinte görcsös. Ha a helyét kéne meghatározni, a köldököm alatt kissé balra, ha szemből nézzük a házfalat. Amit ha jól gondolok a vékonybelem ez a pont.Gondoltam először vakbélre ill. nőgyógyászati gondra is, de most voltam pár napja hasi ultrahangon és ott minden rendben volt. Akkor ez a fájdalom azért lehet, mert a vékonybelem rosszul reagál erre az anyagra? Az értékem egyébként 26 lett.
2020. febr. 4. 16:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat: házfalat helyett hasfalat akart lenni.
2020. febr. 4. 16:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért fáj/fájt a hasad utána, mert laktózérzékeny vagy. A 10 fölötti érték már laktózérzékenységet jelent ezen a teszten. Nekem is a legmagasabb meghaladta a 25-t. Mivel tömény "laktózt" itatnak az emberrel a H2 kilégzési teszt előtt, ezért utána ha laktózérzékeny az ember, bizony szalad a mosdóba, és a hasa is fáj.
2020. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!