Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosítványhoz szükséges...

Jogosítványhoz szükséges háziorvosi vizsgálatról elküldtek szemészetre. A szemészeten azzal kezdték, hogy fizessek be 7200 Ft-ot. Majd vissza a háziorvoshoz, aki szintén elkérte a 7200-at. Jogosan?

Figyelt kérdés
Mondtam a dokinak, hogy a szemészeten elkérték tőlem a 7200 - at, de ez nem hatotta meg, mutatta a váróban kifüggesztett hirdetményt, amiben írva vagyon, hogy ....7200.
2020. febr. 6. 11:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Miért küldött szemészetre? Súlyos látáskárosult vagy? Vagy a háziorvos a vizsgálat alatt nem találta kielégítőnek a látásodat?

A szemészeti vizsgálatnak ugyanúgy ára van ha jogosítványhoz kell a vizsgálat, mint a háziorvosi vizsgálatnak.

2020. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Jogosan. A jogosítványszerzés teljesen maszek alapon megy.
2020. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Amikor a háziorvos szakvizsgálatra küldi az embert, nem szoktak az adott szakvizsgáló helyeken pénzt kérni (bármilyen célból is küld a háziorvos szakvizsgálatra. Ha jól logikázok (de utána kellene néznem) az e.ü. igazolást a jogosítványhoz a háziorvos állítja ki, ennek a díja a 7200. Nem tartom ésszerűnek, hogy - ne adj isten, ha több helyre is elküld, mindenhol leveszik rólam a 7200 -at. Kérem szóljon hozzá még más is, mert szerintem az első válaszoló elfogult, esetleg maga is orvos.
2020. febr. 6. 12:14
 4/24 A kérdező kommentje:
És, amikor kardiológiára küldtek (szintén szakvizsgálat) - ott miért nem kellett fizetnem? (ez 5 évvel ezelőtt volt, amikor még az előző jogsi megújításom volt.
2020. febr. 6. 12:17
 5/24 A kérdező kommentje:
Kérem, írjanak a tapasztalataikról azok, akiket pl. szintén elküldtek ilyen helyzetben szemészetre, vagy más vizsgálatokra, hogy kellett-e fizetniük (hol és mennyit)...Köszi előre is.
2020. febr. 6. 12:19
 6/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alaphelyzetben csak a háziorvosnak kell ezt fizetni,a szemészeten nem tudom miért kellett, hacsaknem valami fizetős szolgáltatásként vetted igénybe,ennek semmi köze a jogosítványhoz.,legalábbis én így tudom.
2020. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
...hát én is így tudom(tudtam). A háziorvos küldött a szemészetre, mert a vizsgálat során talált valamit, ami miatt indokoltnak tartotta a szemészeti vizsgálatot is. Nem vettem igénybe fizetős szolgáltatásként, viszont a papíron, amivel a háziorvos oda küldött, szerepelt, hogy jogosítványhoz kell a vizsgálat. A szemészeten azzal kezdték, hogy fizessek ne a pénztárnál 7200 Ft -ot. Amikor visszamentem az eredménnyel a háziorvoshoz, ő is befizettette velem a 7200 - at, annak ellenére, hogy mondtam neki, hogy a szemészeten már befizettették velem.
2020. febr. 6. 13:00
 8/24 A kérdező kommentje:
javítás: fizessek be (nem pedig fizessek ne - mellényúltam)
2020. febr. 6. 13:01
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem jogos,hogy a szemészet pénzt kért,hacsak nem magánrendelésen jártál! Az igen,hogy a háziorvosod, vagy az az orvos aki kiállítja a papírt elkéri a 7200 Ft-ot. Körzeti nővér vagyok, időnként elküldünk jogsi miatt valakit szemészetre, vagy pl. cukorbetegeket,soron kívül diabetológiára, stb. De azokon a helyeken szoktak pénzt, és nem is kérhetnek! Akkor más a helyzet,ha a háziorvos egészségügyi indokra hivatkozva nem adja ki az igazolást,hanem elküld másodfokú vizsgálatra küld. Annak az ára ugyan magasabb,de azt sem kell kétszer kifizetni!
2020. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nézd meg a papírodon,hogy első vagy másodfokú vizsgálat van-e ráírva. Ha első fokú,akkor reklamálj a szemészeten és kérd vissza a pénz, ha másodfokú,akkor is mert akkor az igazolást kiállító orvosnak kell egy összegben, összesen 10.800 Ft-ot fizetned.
2020. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!