Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fogorvos elrontotta a...

A fogorvos elrontotta a fogaim kezelését, nem akarom annyiban hagyni, mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Bejelentkeztem egy fogorvosi magánklinikára állapot felmérésre. Ezt meg is tették tőbb 100 ezer forintra jött ki a teljes rendbehozatal. Az egyik fogam le volt törve és gyökérkezelést végeztek (1. Alkalom) fàjdalmas volt, amivel még nem is lenne baj, hisz ezzel jár, de a főorvos nőhöz jelentkeztem be, aki kérdezés nélkül oda adott a gyakornok fogorvosának ( fél éve végzett) aki egy szót sem beszél magyarul! Nem tudtam sem azt, hogy mit csinál, sem jelezni nem tudtam a problémáimat mert a fogorvosnő hagyta, hogy rajtam “gyakoroljon”. Egyszer jött oda ránézni, hogy mit csinál! Rá egy hétre jött a következő kezelése a gyökérkezelt fogamnak (2.alkalom). Itt már a kedves doktornőt teljesen hidegen hagyta, hogy mi történik egy pillanatra sem jött oda! Kezelésbe vett a külföldi gyakornok, aki azt sem tudta, hogy mit kell tegyen, gondolkozott, rossz eszközökhöz nyúlt, több “alkatrészt” is beleejtett a számba a nyelvem alá kezelés közben.. teljesen szakképzetlen és rettegtem a kezei között. Mindenellett még 3 aftát is sikerült összeszedni a kezelés után, fertőtleníteni sem láttam egyszer sem és mindent összefogdosott utána nyúlt a számba. Ekkor már tudatosul bennem, hogy ide többet nem jövök! Ekkor felkerestem egy másik fogorvost, (aki észrevette egy kis röntgen által, hogy nem jól lett végrehajtva a gyökérkezelésem, hisz ott maradt egy kezeletlen terület, a foggyökér alján, ami bármikor begyulladhat és góc is kialakulhat!) Egy teljesen új gyökérkezelést kell végrehajtani. Ezáltal közölte, hogy egy speciális endodontus kollégát valamint szájsebészt is fel kell keresnem, mert a kezelt fognál az inyemmel sincs rendben valami.

Kértem időpontot az endodontus doktornőhöz és várom a további kezelést.


Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit tehetek?

Menjek el erre a klinikára és követeljem vissza a pénzem és mondjam el mindezt nekik( mind ez 100.000 Ft volt)?


Esetleg jelentsem fel őket? Ha igen kihez célszerű fordulnom? Orvosi kamara, vagy rendőrség?


Ha bármilyen más tanácsa van valakinek, vagy járt már hasonló helyzetben, várom a segítséget!


Semmiképp nem szeretném ezt annyiban hagyni!


Előre is köszönöm!



2020. febr. 11. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Maygarországon van olyan, hogy orvposi mediátor. Létezik ügyvéd, remdőrség, meg amiat akarsz. Vidd el a leleteket, és jelentjezz be egy jó fogorvoshoz. Az tud neked még pluszban segíteni, hogy szakvéleményt ad a fogaid állapotáról.


És az ügyvédet és a pert ajánlom, ha van pénzed.

2020. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Utána járok!

2020. febr. 11. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a rendőrség? Semmi bűncselekmény nem történt. Polgári pert lehet csak indítani, vagy peren kívül megegyezni, azr viszont érdemes.


Ó és orvosként azt tudom mondani, hogy Magyarországon dolgozó magyarul nem beszélő külföldit SOHA nem engedünk magunkhoz. Rendkívül primitívek és balfékek.

2020. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Először is nem értem azt, hogy miért nem kérdeztek meg arról, hogy más kezelhet-e. A másik meg, hogy ha első alkalommal sem voltál megelégedve azzal a dokival, akkor biztosan jeleztem volna, hogy legközelebb ne ő legyen. Egyébként ilyen hibák régóta praktizáló orvossal is előfordulhatnak sajnos. Első kör mindig az kell legyen szerintem, hogy ott azon a helyen jelezd a problémát,utána tudsz csak továbbmenni, esetleg perelni.
2020. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!