Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyaki cysta műtét. Szerintetek?

Nyaki cysta műtét. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több,mint fél éve egyik napról a másikra megduzzadt a nyakam. Eleinte nyirokcsomóra gondoltak az orvosok,de utána kiderült,hogy laterális nyaki cystáról van szó.

Egy darabig nagyon nagy volt,de már lassan fél éve összement. Tapintható,látható,de nem nagyon.

Csak műtéttel lehetne eltávolítani. Nekem kell döntenem. Vállalom a műtétet,altatást,a cysta kiszedését,nyelvcsont csonkolását,mindent....vagy nem műtetem meg,de így lehetséges,hogy újra megtelhet vízzel,majd ismét összemegy. Nem okoz problémát,ereket nem nyomja,együtt lehet élni vele.

Ti mit gondoltok? Köszönöm!


2020. febr. 18. 13:01
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem értek a műtéti megoldáshoz, de a lateralis nyaki jól körülhatárolt képletnek nem tudom mi köze lehet a nyelvcsont rezekcióhoz, persze ettől függetlenül lehetséges.

Anno barátnőmnek volt ilyen, lateralisan, kisebb, de semmi ilyenről nem volt szó és fel sem merült, hogy nem műtik meg, teljesen rendben volt minden, nem emlékszem mennyi idő volt, de maga a műtét kb. 2 órás lehetett, utána teljesen rendben volt, fájdalma sem volt.

2020. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!