Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan és mikor kell odaadni...

Hogyan és mikor kell odaadni az orvosnak a pénzt: borítékban, vagy natúr, műtét előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Orrsövény elferdülésem van - septumdeviatio, valamint orrmelléküregi ciszta - rhinosinusitis, ez a kettő gyakorta együtt jár. Mennyit célszerű ilyenkor adni az orvosnak? Csak az orvosnak kell adni vagy pl egyéb személyzetnek is, asszisztens, nővérek. Még sosem adtam, mert amikor legutóbb voltam korházban, még nem voltam kereső.

2020. febr. 22. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Semennyit. Miert kene adni? Pont az ilyen hozzad hasonlo idiotak tartjak eletben ezt a romlott rendszert.
2020. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Fizetsz tb-t minek adni?
2020. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha fizetni akarsz, akkor magánorvoshoz menj. A hálapénz mocskos egy dolog.
2020. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Gőzöm nincs, hogy mennyit, de biztos néhány tízezret, magamtól 30-at gondolnék, de az semmit nem jelent, az anyagi helyzetedtől is függ. Az már régen rossz, ha előre elveszi az orvos. Borítékban add. A nővéreknek is adhatsz 1-2 ezret, azt csak natúr, nem fogják visszautasítani.

1-es, nem fog eljönni az a kor, mikor a betegek egyszerűen nem adnak, mert ahhoz annyi fizetés kellene, amennyi ezt kárpótolná. Lehet, hogy nagyon negatív a dolog, de én a saját megfelelő ellátásom biztosítására inkább fizetek.

2020. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Négyes, nem kapsz jobb ellátást a hala
2020. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Soha, sehol semmikor egy fillért sem! Azért fizeted a TB-t! Ha kér vagy pénz nélkül nem lát el, azonnal feljelenteni!
2020. febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
én csak érdeklődöm, hogy mi is a szokás, nincs sajnos olyan ismim, akitől ezt megkérdezhetném
2020. febr. 22. 17:11
 8/18 anonim ***** válasza:
8%
1 vasat sem.Meg vannak fizetve,de sírnak.
2020. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Inkább valami ilyen témájú fórumot keress! Onnan talán jobban fogsz tájékozódni.
2020. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
De ne a szokásról érdeklődj, ne menj a többi birka után. Nem kell adni hálapénzt, mondom ezt orvostanhallgatóként.
2020. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!