Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szokás Magyarországon hálapénz...

Szokás Magyarországon hálapénzt adni?

Figyelt kérdés
Rutin dolgokra értem, pl háziorvosnak, vagy nőgyógyászati vizsgálat, szűrés, stb. Nemrég költöztem Magyarországra, és nem tudom, hogy megy ez. Ahonnan jöttem, ott nagyon durván ment ez, sokan előre már adták, hogy rendesen megvizsgáljon az orvos.
2020. febr. 24. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt is nagyon durván megy.
2020. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Haziorvosnak nem szokas alapbol adni, de ha sokat mesz hozza es ugy talalod becsuletesen megvizsgal, felir gyogyszereket, ha visszater ketszer ugyanaz a gondod mar kuldd vervetelre, szajhuzogatas nelkul ad beutalot szakorvosokhoz, ahova kell, akkor ev vegen szoktak ajandekot adni...ha nem muszaj ne penzt adj. Az uj iranyzat szerint nem ez lenne a megfelelo utja a magyar orvostarsadalomnak. Szoval nem kell "elkenyeztetni oket".

Viszont, ha arrol van szo jaj de beteg vagyok irjon mar ki tappenzre vagy jaj ugy felek mi van ha rakos vagyk es kuldjon el mindenfele kivizsgalasra, akkor az azert konnyebben megy ha amugy rendszeresen adogat valaki 1-2-3 ezer forintokat a hazidokinak. (En speciel nem szoktam, mert ketevente egyszer lat vagy 10 evente 10*).


Nogyogyaszok: ha tb-s azaz allami szakrendelesre mesz kb varhatsz vagy 3-4 hetet, kb 10 percet szannak rad oltozessel. Adhatsz halapenzt, de igazabol nem fog ujra levetkoztetni es alaposabban megvizsgalni. Max rohog egyet a markaba, hogy ezert meg kapott is valamit. Ehelyett a maganrendeleset keresd meg az adott orvosnak. Olyat valassz, aki amugy egy normalis korhazban dolgozik is, mert ha egyszer gond lenne vagy szulnel, akkor ugyis a korhazba kuld be, ahol o amugy allami foglalkoztatott. A maganrendelesen szep borsos arak vannak ott nehogy adj halapenzt vagy borravalot, mert igy se ugy se kapsz a legtobb helyen szamlat se. Tisztelet a kivetelnek.


Ha szulnel: altalaban kell fogadott doki. Ez azt jelenti meg a vaandssag kezdeten lebeszeled a nogyogyasoddal vallalja e a szulest es finoman rakerdezel es egyebkent mennyi szokott a tisztelettidja lenni. Legtobb megmondja, amelyik kertel, hogy ize annak a normal vizsgalat aranak a 8-10 szereset szoktak adni. Azaz kb. Jarsz magannogyogyaszhoz alkalmankent fizetsz neki 13-25.000-et, szules utan a 6 hetes kontrollnal ennek a 10*-eset illik boritekban atadni. Sajnos elfogadjak.


Ha sima mutetre mesz...akkor a sebeszeknek utolag altalaban mutettol es az anyagi helyzetedtol fuggoen 30.000-tol a csillagos egig adnak. Van aki inkabb ad elore...de persze ha nem jol sikerul a mutet vagy meghalsz nem adja vissza. Szoval amugy torveny szerint is az korrupcio es lefizetes, igy maradj a halalkodasnal, ha nagyon sok a penzed. Altalaban mindig egy kis ajandek (edeseg, bonbon, kave, ajandekkosar kisereteben adjak at ezeket).


Mashol nem igazan szoktak adni, de engem mar kuldott be ugy nodoki a maganrendeleserol a szakrendelobe vervetelre, hogy aztan a Marikanak adjon am 1000 forintot. (Ez volt 10 eve)

Ha korhazba kerulnel, akkor sokan azt valljak dugdosd csak az 1000-2000forintosokat a noverkek zsebebe es akkor jobba odafigyelnek rad. Hat en mondom tapasztalatbol ez nem igaz. Aki szereti a mukajat ugyjs odafigyel rad es a tobbiekre is, aki nem az meg kb zsebreteszi es aztan ugyanugy nem igazan figyel...


En utalom a halapenzt. Inkabb adok aprobb ajandekokat, amikor mar latom valoban problemasabb eet vayok es sokat is foglalkozik velem az orvos es jofej. Ilyenkor ha tenyleg sokat koszonhetek neki ajandekutalvanyt vagy valami kulturalis programra adok jegyet. Egyreszt nem erzem azt hogy lefizetem masreszt szemelyesebb. Persze ha valakinek nem tetszik az meg d.gja f.l maganak.:-)


Szoval nem tudom honnan jottel, de itt ne boritekkal indits. Inkabb figyelj es talalj igazi jo orvosokat es ha valoban odatette magat e tenyleg meggyogyit akkor halalkodj.

2020. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért örülök, hogy végre van, aki objektíven látja ezt a dolgot, úgy mint #2 válaszoló.

Sok orvos, ha akar vagy olyan, aki arra megy, hogy adj, akkor azt jelzi majd neked valamilyen módon. Az, hogy hálából a kezelés végén adsz-e vagy nem, az a te dolgod, senki sem kényszeríthet rá, ennek hiányában viszont nem kaphatsz rosszabb ellátást.

És az is igaz, hogy maga az ellátás színvonala nem pénz kérdése, ez vagy megvan valakiben vagy nincs, ezen ez nem változtat.

2020. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!