Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz a hír, hogy az eddig...

Igaz a hír, hogy az eddig csak orvos által felírt rendszeresen szedett gyógyszerek már a patikában is kiválthatók recept nélkül?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint igen, bár én kételkedem ebben.
2020. febr. 25. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Igaz. Algopyrint és Cataflam Dolot már magatól is vehetsz. De pl. Cataflamot nem.
2020. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra gondolhatott az ismerősöd, hogy a legtöbb gyógyszer esetében a receptet nem kell papír formában megkapnod, hanem elektronikus receptet állít ki az orvos (amiről kérhetsz papír igazolást, ha szeretnéd). Utána a patikában a saját receptedet a személyiddel és a taj-kártyáddal ki tudod váltani (tehát a papír igazolás nem szükséges). Ez évek óta így van, a múlt héten is váltottam ki így gyógyszert.


A következő, logikus lépés tényleg az lenne, hogy a rendszer automatikusan létrehozza az újabb receptet, amikor itt az ideje, de itt még nem tartunk szerintem. Sok háziorvos viszont belemegy abba, hogy ha telefonon kéred, felírja a rendszeres gyógyszered, nem kell megjelenned a rendelésen csak a recept miatt.

2020. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaz,sok gyógyszer lett recept mentes .
2020. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Az automatikus felírás amiatt se lenne jó, mert pl ha valakinek terápia szerűen adnák, pl 4 hónapig egy fájdalomcsillapítót vagy nyugtatót, de utána nem írná már fel az orvos akkor lehet magától írná fel a rendszer. Vagy valami rendszerhiba esetén nem vonná vissza a recept felírását és utána is tudná még kiváltani.

A fejlődés ebben az lenne, ha pl lehetne adni egy intervallumot. Pl hogy x naptól y ideig, z, gyógyszert.

Mivel ugye legtöbb gyógyszer nem 30 szemes, erre meg lehetne egy másik kiadás ami számolja, hogy a felírt mennyiségnek mikorra kellene elfogyni és akkor megint ír fel esetleg egy extra adagot. Vagy pedig az orvoshoz kellene fordulni, aki 2 kattintásból csinálna egy eseti felírást.


(Nem tudom mennyire érthetően fogalmaztam.)

2020. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Két része van a dolognak. Az Algopyrin ismét kapható recept nélkül. És amiről itt beszélnek, az E-recept rendszer,amikor az orvos a felírandó gyógyszert fellövi felhőbe és az megjelenik minden patika számítógépén. A saját gyógyszereket így ki lehet váltani bárhol recept nélkül. Ha másnak akarja valaki kiváltani,akkor akárcsak eddig, szükség van hozzá a papír alapú receptre is (felírási igazolás). A legtöbb orvos viszont nem csinálja azt,hogy hónapokon, éveken keresztül kiírja a szokásos gyógyszereket,mert egy gyógyszer szedése nem jelenti azt,hogy örökké azt kell szednie, időnként ellenőrizni kell a gyógyszer hatékonyságát is Pl. egy vérnyomáscsökkentő, vércukorcsökkentő szedését ellenőrizni kell,mert az,hogy valami jó volt, nem jelenti azt, hogy jó lesz a végtelenségig.
2020. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cata Dolo ezer éve az.
2020. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!