Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha lejárt a beutaló a vérvételre?

Ha lejárt a beutaló a vérvételre?

Figyelt kérdés

November végén voltam orvosnál (hepatologian), ahol adtak beutalót vérvételre. Januarba kellett volna visszamennem de családi okok miatt nemtudtam, így a vérvételre se jutottam el. Most márciusba kaptam új időpontot a hepatologiára, ahova vinnem kéne a vérvétel eredményt, de ugye 90 napig érvényes a beutaló vérvételre, és ez letelt. Ilyenkor mit lehet tenni? Beutaló nélkül nem is biztos hogy kapok időpontot időbe, másrészt akkor honnan fogják tudni hogy miket kell konkrétan nézni a véremben? Mit tegyek most? Esetleg a haziorvos adhat ugyanolyan beutalót amin azok az adatok szerepelnek amit nézniük kell? De akkor is az eredmény nekem kell. Vagy a hepatologian kérjek majd újat majd ha megyek? De akkor megint ujabb 2 hónap mire kiderül mibajom és újra mehetek hozzájuk. Meg akkor anélkül nincs is értelme elmennem.

Remélem valaki érti amit leírtam :D

Köszi a válaszokat


2020. márc. 4. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Persze. Húzod halasztod az időpontokat. Kibúvókat keresel, hogy ne kelljen el menned vérvételre. November óta tipródsz egy vérvétellel, és már márciust írunk...hogyne értenénk. A családi ügyek már csak ilyenek.
2020. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha célirányos/specifikus a vérvétel, akkor a háziorvos nem biztos hogy kérheti, de előbb őt kérdezd meg.

Ha nem kérheti, akkor a hepatológia meg tudja hosszabbítani, hívd fel a rendelést.

2020. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Kell másik beutaló. Háziorvost kérdezd meg, hogy ő ez alapján kérhet-e neked vérvételt, hátha.
2020. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!