Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap reggel koponya CT-hez...

Tegnap reggel koponya CT-hez intravénás kontrasztanyagot kaptam, amire rosszul reagált a szervezetem, ma enyhe bőrviszketést érzek, ez lehet még a kontrasztanyagtól? Mikor nyugodhatok meg, mikor ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, ez ionizált jód, amit a CT közben adtak be, és a forróságérzet után éreztem, hogy a jobb szememet nagyon nehezen csukom be, mintha a halántékomnál egy izom vagy ideg remegni kezdett volna. A CT után a bal karom lezsibbad, gyenge lett (a kontrasztanyagot a jobb karomba kaptam), így azonnal csináltak egy EKG vizsgálatot, vérnyomásmérést, kiderült, hogy a vérnyomásom és a pulzusom megemelkedett, de a szívem jó.

A melegségérzet enyhén, de többször még érződött a tegnapi nap folyamán, de rengeteg folyadékot iszok, hogy kiürüljön a szervezetemből a kontrasztanyag. Ma érzek enyhe viszketés a karjaimban, de már nem tudom, hogy ez csak pszichés-e, ugyanis eléggé aggódok, félek, hogy lehet-e még bajom ebből. Mit gondoltok erről?

Laborvizsgálaton is vettem részt a napokban, a GFR 90 felett van, veseproblémáim nincsenek.



2020. márc. 6. 07:48
 1/2 A kérdező kommentje:
ULTRAVIST injekció volt a kontrasztanyag.
2020. márc. 6. 13:38
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
67%

Jód alapú a kontrasztanyag az igaz, de nem ionizált, majd a röntgensugár ionizálja.

Ennyi idővel utána már nincs tünete ennek, beadástól számítva max. 7 óráig okozhat tüneteket, de nagyon ritka a késői tünet. Beadásnál lehet melegségérzet, hányinger.

2020. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!