Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell e-receptet felírat...

Hogyan kell e-receptet felíratni, anélkül, hogy be kéne mennem a rendelőbe?

Figyelt kérdés

Minden honlapon annyi mindent rizsáznak róla, csak épp azt nem írják le sehol, hogyan is kéne felíratni...


Ha valaki csinált már ilyet, és leírná, hogy mi a menete, azt nagyon megköszönném. Most a járványveszély miatt nem szívesen mennék be a rendelőbe.



2020. márc. 18. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod a háziorvost, ő dolga a gyógyszeríràs, ami benne van a rendszerbe azt automatikusan fel fogja tenni, de ha újabb diagnózisra nem hiszem, hogy felír amíg nem lát személyesen, de ki tud menni ő is hozzád...a lényeg hogy hívd fel.
2020. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak felhívod a rendelőt, megmondod milyen gyógyszer kell és felírják. Elvileg még aznap lehet érte menni a gyógyszertárba, de nekem azt mondták, inkább várjam meg a másnapot, az a biztos.
2020. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
én úgy tudom hogy fel kell hívni a háziorvost és felhőbe elküldi a gyógyszertárnak, csak a gyógyszertár nevét és címét meg kell adnod a háziorvosnak.
2020. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálsz a háziorvosnak, ő "felteszi egy felhőbe" a receptet, és bármelyik gyógyszertárban ki tudod váltani TAJ kártyával és személyivel.
2020. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

#1

Sok helyen 65 éves vagy feletti az orvos, így be se lehet menni, telefonon keresztül elmondod mi bajod van és úgy mondja, hogy mire gyanakszik. Úgy ír fel gyógyszert is.

Ez a kiváló magyar egészségügy.

2020. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Lehet lepontozni nyugodtan. De nálunk is az orvos zárt ajtók mögött dolgozik. Csak a telefont veszi fel, senki nem mehet be, kormány rendelet miatt. A szomszédos falukban szintén ez a helyzet. Itt a környéken a legtöbb házi orvos 65év feletti, ők mivel veszélyeztetettek emiatt nem fogadhatnak beteget. Telefonon keresztül vizsgálja meg a beteget. A közelben lévő egyetlen normális kórház "bezárt" csak a sűrgősségi fogad embereket, de ott is csak az életveszélyes vagy súlyos sérülteket fogadják. Minden időpontot, minden egyéb vizsgálatot szüneteltetnek. Szóval senki nem mehet semmivel sehova, senkit nem vizsgálnak meg itt sehol.

Telefonon felhívhatod az orvost, elmondod a tüneteket, majd azok alapján diagnosztizál, ír fel gyógyszert, majd kiválthatod. Ha szerencséd van akkor eltalálta, ha nem akkor nem. Ha azt akarod hogy nézzen meg egy orvos akkor se az ügyeletre, se a sűrgősségire nem mehetsz.


Szóval nyugodtan lehet lefele pontozni de itt ez a helyzet és több felől is hallom, hogy máshol is hasonlóan megy a dolog.

2020. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Felemeltem a telefont, tárcsáztam a rendelő számát, mondtam, hogy kedves doktornő, volna kedves feltenni nekem a felhőbe az X, Y gyógyszereimet? Nagyon köszönöm!

Ma már mehettem is a patikába érte. Taj-kártya és személyi legyen nálad.

2020. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-6#: A felhőbe a már diagnosztizált betegség miatt rendszerességgel szükséges (pl. magas vérnyomás, cukorbetegség, stb.) gyógyszereket szokták felíratni, a diagnosztizáláshoz személyesen fel kell keresni egy ügyeletet, stb., még a magadfajta, névtelen, az állam ellen folytonosan nyavalygó, üldözési mániában szenvedőknek is.
2021. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!