Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét előtt nyugtató?

Műtét előtt nyugtató?

Figyelt kérdés
Hamarosan megműtik a lábam. Úgy tudom, hogy műtét előtt szoktak nyugtatót adni (xanax). Ezt vissza lehet utasítani?

2020. ápr. 1. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem Xanaxot szoktunk adni, hanem midazolamot (Dormicum). Az osztályon még talán vissza tudod utasítani, de a műtőben nem, maximum gerincközeli érzéstelenítés során, de ott is szoktunk adni.
2020. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de azért kérdezz majd rá a biztonság kedvéért.


Amikor engem műtöttek helyi érzéstelenítéssel, nekem is adtak, hogy majd vegyem be egy órával előtte. Azt persze senki nem tudta megmondani, pontosan mikor kerül sor a műtétre. Egyszer csak beállított egy műtős, hogy "Na, gyerünk!", mondtam, hogy bevenném a nyugtatót, ő meg leintett, hogy mire felszívódna, már vissza is hoz. Igaza volt, hagytam a fenébe, amúgy is megnyugodtam, hogy nem kell már tovább várnom :)

2020. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Altatásos műtét lesz.
2020. ápr. 1. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:
A tablettát visszautasíthatod nyugodtan, ha nem vagy izgulós típus. Amúgy meg semmi bajod nem lesz tőle, 1 darabtól nem leszel függő, vagy ilyesmi. Altatásos előtt mindig van beszélgetés a beteggel, mondd el nyugodtan a kérdésedet. Amúgy nem csinálnak belőle ügyet. Ha nem kéred, nem fogják beléd tömni. Csak azért adják, hogy ne kapj pánikrohamot az altatás előtt.
2020. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Altatásos műtét lesz."


Ebben az esetben ha osztályon nem is, de a műtőben mindenképpen kapsz, mert kell az altatáshoz.

2020. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem xanaxot kapsz, és csak a feszültség oldás miatt kapod a kórteremben. Nem muszály bevenni.

Ja, és utolsónak. Nem szükséges az altatáshoz.

2020. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!