Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek meddig lehet...

Szerintetek meddig lehet "megengedni" hogy szüneteljenek a szakrendelések?

Figyelt kérdés

Akár egy évig is? Mert addig is tarthat a vészhelyzet. Nekem egy szívkatéterezésem maradt el. Persze nem életmentő műtét, de szükségem lenne rá.

Arról nem is beszélve milyen hosszú várólisták lesznek ha beindul. Lehet több ember hal majd meg emiatt mint most a vírus miatt.



2020. ápr. 4. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam. Január elején kaptam időpontot kardiológiára, április legvégére, és nem fogok tudni elmenni. A háziorvosom is azt mondta, hogy nagyon meg kellene nézni a szívem, de nem tud mit csinálni, hiába ad beutalót, elküldenek, mert nem haldoklom. Teljesen biztos, hogy idén csak akkor jutok el szakorvoshoz, ha magánrendelőbe megyek, pont amiatt, amit mondtál: ha ennek vége özönleni fognak az emberek. Csak az ilyenekkel az a baj, hogy amíg nem vizsgálnak ki, addig nem derül ki, hogy mi a baj, így pedig nem kapja meg az ember a szükséges kezelést esetleg, ami ugye tartós egészségkárosodáshoz vezethet. Ilyen esetekben ki lesz a felelős?! Vagy ha a rákos beteg állapota romlik, mert nem tudja felvenni a kezelését, vagy nem kapja meg időben a szövettan eredményét...persze, érthető valahol az is, hogy védeni kell az orvosokat is, de ha lenne elegendő felszerelés, akkor nem kellene leállni teljesen az ellátásokkal..
2020. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 napig sem szabadott volna megengedni. Felelős: aki elrendelte.

Boltba is százezrek járnak naponta.

2020. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb meg kell induljanak a rendelések, nem lehet hosszú ideig mellőzni. Akkor is ha még nem csengett le a járvány. A nem kevés TB járulékot ugyanúgy vonják mint eddig, azért meg járna némi ellenszolgáltatás vészhelyzet ide vagy oda.
2020. ápr. 5. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!