Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Begyulladtak az ujjaim, mit...

WoundedViolet kérdése:

Begyulladtak az ujjaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tegnap valahogy úgy sikerült levágnom a körmeimet a jobb kezemen, hogy valamiért begyulladtak, majdnem mind. Lehetséges, hogy túl rövidre vágtam és a bőr ott kicsit meg lett viselve vagy valami. Mivel tudnám csillapítani, mert hiába teszek rá ragtapaszt úgy is csíp, kicsit enyhíti de akkor is. Alig tudok csinálni valamit vele, most is alig tudom ezt leírni. Másnak is volt ilyen? Egyáltalán mitől gyulladhatnak be? Valami házi prakttika ellene? Betadin nem tudom, hogy van itthon.22l



2020. ápr. 7. 03:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl rövidre vágtad, és bejutott egy kis baci a körömágyba.

Körömvirág kenőcs pár nap alatt rendbe teszi.

2020. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig begyullad ha túl rövidre vágom, én Tetran krémet szoktam rákenni és teszek rá egy sebtapaszt, ez általában 2 nap alatt rendbehozza.
2020. ápr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én ilyenkor kiöntök tálba vagy pohárba egy kis arcszeszt vagy fertőtlenítő alkoholt és belemártom az ujjaimat, csíp meg minden, viszont fél nap múlva vagy másnapra semmi baja. Krém is jó, csak akkor utána egy ideig semmit nem tudsz a kezeiddel csinálni.
2020. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, mostanra már el is múlt magától de legközelebb mindenképp kipróbálom őket :).
2020. ápr. 7. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Én körömvirág krémmel vagy tetránnal kentem ha így jártam. De ebben a vírusos időszakban nem könnyű bármihez is hozzá jutni ezért javaslom a kamilla is nagyon jó gyulladás csökkentő (kamilla tea borogatás).
2020. ápr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszii sajnos sokszor előfordul ez nálam, mert valahogy sikerül mindig túk rövidre vágnom őket...De jó tudni ezeket.
2020. ápr. 8. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!