Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak, hogy ne fájjon...

WoundedViolet kérdése:

Mit csináljak, hogy ne fájjon a kezem?

Figyelt kérdés
Délután annyira beütöttem az ajtóba a jobb kezemet az oldalán, hogy már érintésre is fáj. Olyan mintha picit feldagadt volna de még semmi komoly. Remélem nincs eltörve. Ha mozgatom akkor is fáj. Mivel csillapíthatom, borogatás vagy akármi? 22l

2020. ápr. 7. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyél be fájdalomcsillapítót, és ne mozgasd!kösd fel egy kendővel, mintha törött lenne, hogy nyugalomban legyen.

Ha nem javul 24 óra alatt, mégis meg kellene röntgeneztetni.

2020. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Kösd fel, ha akarod, akkor valamivel fixáld (pl fagyis pálcika, vagy amit találsz otthon, hogy ne tudd behajlítani a kezed.

Ezen felül RICE: rest, ice, compress, elevate. Magyarán pihentesd, jegeld, köztözd be (vérkeringésben segít) és emeld fel, ha tudod a szíved felé. Pl, ha lefekszel a hátadra és a mellkasodra teszed az nem rossz.

2020. ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nos hagytam pihentetni a kezem, nem mozgattam, borogatás de még mindig fáj. Főleg érintésre inkább. Hogy jussak most el orvoshoz? Sztkba menjek vagy hova kéne menni ilyenkor mert még nem voltam olyan helyen és nem vagyok jártas ebben.
2020. ápr. 8. 22:15
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sürgősségire mehetsz.
2020. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tök egyszerű csak ne fájjon.
2020. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!