Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvoshoz, kéne mennem, de nem...

Orvoshoz, kéne mennem, de nem hinném, hogy lehet a jelenlegi helyzetben, vagy mégis?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mostani helyzetre való tekintettel, a legtöbb orvos csak távkonzultáció keretein belül rendel. Na már most, hetek óta fennálló, vissza-vissza térő rosszulléteim vannak, fejfájással, szédüléssel, olykor szívdobogás-érzéssel. Eleinte gondoltam, biztos a stressz, mert elég parás vagyok.Igen ám, de kezdi megkeseríteni a napjaimat, és most már ki kéne deríteni az okát, mert semmi se segít. 26 éves vagyok, sok vizet iszom, normál/ vagy inkább kicsit vékony alkat vagyok, nem vagyok terhes, hogy esetleg az okozhatná. Léguti tüneteim egyáltalán nincsenek. Van esely arra, hogy el tudjak menni háziorvoshoz legalább? -a dokim bőven 65 alatti, szóval elvileg dolgozik.

Köszi!



2020. ápr. 27. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Eddig felhívni nem akartam, mert nem akartam ilyennel ,,zaklatni", azt hittem magától is javulni fog.
2020. ápr. 27. 15:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem sok elély van rá, az én orvosom is bőven 65 alatti mégsem állt szóba velem, amikor bevittem neki a mentősök által kiállított papírokat meg EKG eredményt (olyan rosszul lettem egy este, hogy mentőt kellett hívni, a tiedez hasonló tünetek miatt, szédülés, gyors szívverés). A mentősök 180-as vérnyomást mértek, a doki elvette a papírokat és egy "írok gyógyszert"-tel rámcsukta az ajtót. Felírt e-receptre vérnyomáscsökkentőt meg Frontint. Nem oldott meg semmit, a rosszulléteim azóta is vissza térnek, rendszeresen mérem a vérnyomásom, 130 fölé sose ment azóta, mégsem vagyok jól. Van, hogy pár napig semmi bajom, aztán napokig alig tudok csinálni valamit csak feküdni. Ja és én 66 éves vagyok, bármi állhat a háttérben, de nem érdekli.
2020. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor rosszul vagy, mérd meg a vérnyomásod. Minden ilyen rosszullétnél és írd fel egy fuzetkébe, amit majd meg tudsz mutatni az orvosnak.


Illetve még azt érdemes megprobalni hogy ilyenkor kis cukorkát vagy akármit kapj be, mert lehet alacsony a vercukrod és ezért kezdesz rosszul lenni.


Illetve, szemüveges vagy? Nem rossz a szemed esetleg?

2020. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: ez azért tényleg szomorú! Ok, hogy veszely ide, vagy oda, de amit írsz már elég súlyos.


2-es: Itthon ilyen csuklós vérnyomásmérőm van csak, majd veszek egy normálisabbat, de amúgy 125-131/80-85 körül szokott lenni, (volt eddig a hetekben ) szóval picit magasabb. És, igen, kontaktlencsét hordok, bár nem érzem, hogy mostanában romlott volna a szemem. Amúgy órákat töltök gép előtt (munka, tanulás), es nem csodalkoznék, ha romlana, de meg szoktam érezni, egyelőre nem erzem, hogy tovabb romlott volna. A cukromat sajnos nem szoktam mérni (nincs mérőm), de legutoljára jan.végen voltam laborvizsgálaton, akkor teljesen jó volt.


Köszi amúgy mindkettőtöknek!

2020. ápr. 27. 15:27
 5/5 valaki : ***** válasza:

Szerintem nem fognakfogadni. Én egy olyan gyógyszert szedek, ami máj és vese károsító, műtét előtt álltam. Ha a vérkép indokolja, azonnal abba kell hagyni, de ha nem indokolja még, muszáj szedni. Na nem fogadnak vérvételen sem. Itt most aki nem koronás az túl "uncsi". Nem tudom meddig tart még ez az egész (legalábbis az ellátás elhagyagolása rész) de amint lehet, menj orvoshoz. Addig is próbálj mindig nyugodt lenni, ne gondolj az egészre, mert ha stresszeled magas, csak rosszabb lesz.

Jobbulást kívánok :)))

2020. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!