Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkahelyi balesetem volt.6...

Elke kérdése:

Munkahelyi balesetem volt.6 hétig táppénzen leszek. Könyvelőnk szerint a 15 nap táppénz nem a vállalat fizeti ki nekem, hanem a TB-t, és az előző évi átlagkeresetemet veszik figyelembe. Miért mondják, hogy az első 15 nap táppénz a Vállalat fizeti ki?

Figyelt kérdés
Tavály kevesebb fizetésem volt mint az idény. Akkor miért mondják, hogy 100 %-kos táppénzt kap az ember amit egyenlő lenne a mostani fizetésemmel? Nem értem.
2008. nov. 23. 11:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hibáért, de nem vagyok magyar.
2008. nov. 23. 11:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ok, hogy nem vagy magyar, de legalább itt dolgozol?


A magyar szabályok szerint, ha munkahelyi balesetet szenvedsz, akkor az átlagfizetésed 100%-a jár (pótlékok nélkül), az előző három hónap alapján.

Az a dolgozó részéről mindegy, hogy a TB, vagy a vállalat fizeti ki neki.

2008. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sajnos most nem mindegy, hogy a TB fizeti az első 15 napot vagy a munkahelyem. A papírok még mindig nincsenek leadva, mert a könyvelőknél vannak.Úgyhogy egyhamar nem kapok táppénzt. Ha a munkahelyem fizetné a 15 napot,akkor már kapnék egy kis pénzt.
2008. nov. 23. 18:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni,hogy 1972 óta Magyarországon élek és dolgozok.
2008. nov. 23. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Betegség esetén az első 15 napra nem táppénz jár, hanem betegszabadság, amit a vállalat fizet, és az orvos igazolása alapján számfejtik. Betegszabadságra azok az alkalmazottak jogosultak, akik munkaviszonya a Munka Törvénykönyve hatálya alá tartozik (pl. bt., kft, rt. Alkalmazottai, stb). Ha időben leadtad a papírokat, akkor a következő fizetéskor meg kell kapnod a pénzt. A betegszabadság lejárta után kezdődik a táppénz, amit a TB fizet (Itt szokott lenni néha egy hónap csúszás, ha a munkahelyeden nincs TB kifizetőhely).

Ha jómagyar szokás szerint csak minimálbérre vagy bejelentve, és a többit valamilyen más módon kapod (cefetéria, kiküldetés, stb...), akkor a munkáltatód jóindulatán múlik, hogy a betegálomány idején is megadja-e a többlet fizetést.

2008. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ezek szerint most az első 15 napom fizeti a cégem.Szerencsémre nem vagyok minimálbérrel bejelentve.
2008. nov. 24. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!