Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dupla J katéter felhelyezés fáj?

Dupla J katéter felhelyezés fáj?

Figyelt kérdés

Én már 7. hete szenvedek a vesekövemmel ami 6- 7 mm között van. Ma azt mondta a dokim hogy még két hetet kapok utána pedig dupla J katéter lesz. Valaki tudna segíteni hogy annak a felhelyezése hogy történik? Biztos, hogy nem altatásban... de nagyon fáj és hány perces művelet?

Olyan székbe kell ülni mint a nőgyógyászatnál? Bent kell aludni? Tudom hogy az orvosomtól kellett volna megkérdezném de annyira stresszeltem hogy elmaradt. :( 27/L


2020. máj. 5. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Engem 2012-ben műtöttek 3 centis vesekővel, a műtét után 3 nappal kaptam ilyet. Jól gondoltad, kb úgy kell elhelyezkedni, mint a nőgyógyásznál. Fertőtlenítés után felhelyezik a csövet, ami nem a legkellemesebb érzés, de teljesen kibírható. Ha rosszul szoktál lenni pl vérvétel vagy fogászati kezelés után, inkább kísérjen el valaki. A beavatkozás pár percet vesz igénybe. Nem hinném, hogy bent kell aludni, de ezt nem tudom fixre írni, mert én kórházi kezelés alatt álltam még utána. Ha kivételre kerül a sor, az is pár perc, és azután biztosan nem kell bent aludni.
2020. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Annyira félek, hogy fájni fog, de most megnyugodtam kicsit!
2020. máj. 5. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Hamar túl leszel rajta, és segíteni fog. Hidd el, semmiség a kő miatti kínlódáshoz képest.
2020. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukamnak volt, inkabb kellemetlen volt neki, de ugy emlekszem, hogy neki napokig fent is hagytak, nem tudom, hogy ez az eljaras-e.
2020. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 hónapja kaptam,és igen rettenetesen fájt
2022. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!